1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. İlginç Gelişme! Gamer Girl Oyun Tanıtımı Malum Sebeplerle Kaldırıldı!

İlginç Gelişme! Gamer Girl Oyun Tanıtımı Malum Sebeplerle Kaldırıldı!

2020-07-21_11-30-48

Bir FMV oyunu olarak tanıtılan Gamer Girl oyunu için, yeni bir gelişme yaşandı! Bir kadın oyuncunun hayatından bazı kesitler sunan oyunun tanıtım videosu olumsuz yorum sayısından dolayı kaldırıldı ve oldukça çok negatif puan aldı. Youtube ve geliştirici şirketin sitesinden kaldırıldı. Yani bütün videolar bir anda toplatıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapmayan şirket, duruma dair de bizleri bilgilendirmiyor. Video oyun sektörünün bu yoğun çalkantı dönemi, herkes için bir dönem niteliği taşısa da, son yıllarda çok ciddi güç kazanan oyunlar için söyleyecek çok fazla şey var diyebiliriz. Ciddi anlamda oyun sayısını artıran ve yeni nesil oyuncularla birlikte karşımıza çıkarılan her bir seçenek adına daha dengeli, daha yoğun ve yenilikçi bir dilde hizmetleri kullanabilirsiniz.

Birleşik Krallık ülkelerinden biri olan Galler merkezli bir şirket olan Wales İnteactive, bu konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve kısa bir süre önce oyunu duyurmuştu. Söz konusu oyuna dair yapılacak olan bütün çalışmalar karşımıza yeni bir seçenek olarak çıkıyordu. Şirket 16 Temmuz tarihinde oyunla ilgili bir fragman yayınladı ve bu fragmanı şimdiyse Youtube ve internet sitesinden kaldırdı.

Gamer Girl oyun tanıtımı disslike rekoru kırdı!

Abicake99 nickine sahip bir kadın oyuncu ile başlayan oyun, eşlik ederek ilerliyor. Bu kadın canlı yayında sohbetler ediyor ve sohbetleri yönetiyoruz. Olayların gidişatına göre seçimler yaparak oyunla ilgili yeni gelişmeleri inceleyeceğiz. Bu oyun oldukça normal ve heyecanlı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyunu insanlar bir türlü kabullenemedi. Çünkü yayından hemen sonra binlerce disslike ve olumsuz yorum aldı.

Oyunda daha çok oyuncunun giyinişi eleştirildi. Kadın oyuncunun kışkırtıcı kıyafetler giymesi dünyanın en popüler yayıncılarına benzemişti. Yani Twicth üzerinde nisan ayı başında çıplaklık ve kıyafet konusunda kurallar gelmişti ve bunlara rağmen Abicake99 çok açık giyiniyor. Bu da haliyle tepki yaratıyor.

Wales Interactive, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla Gamer Girl’ün arkasında hangi fikrin yattığını açıklamıştı. Yapılan açıklamalarda, kadın oyuncuların maruz kaldığı yorum ve eylemlerin, onların ruhsal sağlıklarına nasıl etki ettiğinin anlatılmak istendiği belirtilmişti. Bu mantıkla bakarsak aslında giyiniş ve tarz olarak ön plana çıkarılan yorumlar ve düşünceler gerçekten daha gerçekçi bir yapıda olabilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap