1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Galatasaray Kripto Para Birimi (GAL) Nedir?

Galatasaray Kripto Para Birimi (GAL) Nedir?

galatasaray

Kripto paralar gelişen teknoloji ile birlikte yaşamımızın her yerinde bizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Adını sıkça duyduğumuz bazı kripto para birimlerinin yanına hepimizin aşina olduğu bir isim daha eklendi. Galatasaray, kendi kripto parasını çıkardı. Peki Galatasaray Kripto Para (GAL) nedir? Detaylar yazımızda.

Galatasaray Kripto Para (GAL) Nedir?

Geçtiğimiz senelerde Avrupa’daki çoğu ünlü spor kulübünün birlikte çalışmış olduğu Socios isimli şirketle anlaşan Galatasaray Spor Kulübü, “Galatasaray Fan Token” yani kısaca GAL isimli bir kripto para birimini çıkardı ve halka arz etti. Daha önceden Socios isimli şirket, Juventus, West Ham United, AS Roma, Paris Saint Germain ve Atletico Madrid gibi kulüplerle çalışmıştı. Şimdi ise aynı şirket, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biriyle çalışıyor.

Galatasaray taraftarlarına ve yatırımcıları için çıkartılan bu kripto para, dünyaca bilinen ünlü kripto para ansiklopedisi CoinMarketCap’da listelenmeye başladı. Socios CEO ve Kurucusu Alexandre Dreyfus, bu haberi Twitter üzerinden duyurdu.

Galatasaray‘ın yeni kripto parası GAL ise şimdiden yükselmeyi başarmış durumda. Son 24 saatte 400 bin dolardan fazla işlem görmeyi başaran yeni kripto para, ortaya çıkışından sonraki ilk 2 saatte %200 değer kazanmayı da başardı. Her ne kadar yatırım tavsiyesi olmasa da, daha fazla da yükseleceği izlenimini GAL’dan almak mümkün.

Önerilen Yazı
Galaxy Note 20 O Özelliğiyle Geliyor!

Socios isimli şirket, GAL isimli kripto paranın yanında bir de taraftar uygulaması geliştirdi. Taraftar uygulaması ile birlikte Galatasaray taraftarları, kulüpleri hakkında bazı kararları uygulama üzerinden oylayarak verebilecekler. Bu kararlar, Galatarasay maça çıkarken hangi marş çalsın, gol müziğimiz ne olsun gibi kararlar olacak.

Yazımızın sonuna gelirken, sizlere Galatasaray Fan Token’in güncel değerinden bahsedelim. Biz bu yazıyı yazarken, 10 Haziran’da Galatasaray Fan Token (GAL) güncel olarak 4.88 dolar’dan işlem görüyor. Önceden de bahsettiğimiz gibi yatırım tavsiyesi olmasa da, bu paranın değerinin yakın zamanda yükseleceğini öngörmek zor olmasa gerek. Galatasaray’ın kripto parasının ise şu anda dünya genelinde 2154. sırada olduğunu unutmamak gerekir.

Peki sizler Galatasaray’ın kripto parası Galatasaray Fan Token (GAL) hakkında ne düşünüyorsunuz? Alım satımını yapmayı düşünüyor musunuz? Yorumunuzu bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap