1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. FreeDOS Nedir? FreeDOS Bilgisayar Alınır mı?

FreeDOS Nedir? FreeDOS Bilgisayar Alınır mı?

Windows 10 Oyun Modu

FreeDOS, Windows, Linux, Mac gibi işletim sistemini içermeyen bilgisayarlara verilen addır. Satıcılar internet üzerindeki satışlarda satış maliyetlerini düşürmek için bilgisayarları FreeDOS olarak yani işletim sistemsiz satarlar. Siz bilgisayarı satın aldıktan sonra işletim sistemini evde kendiniz kurmanız gerekir? Peki FreeDOS nedir? FreeDOS bilgisayar almalı mı? Detaylar yazımızda..

FreeDOS Ne Demektir?

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi FreeDOS, Windows, Linux, Mac gibi işletim sistemini içermeyen bilgisayarlara verilen addır. FreeDOS bir bilgisayar satın aldığınız taktirde işletim sistemini kendiniz kurmanız ya da başka birine kurdurmanız gerekmektedir. İşletim sistemi kurulu olmadığı için satıcılar bilgisayarları daha uygun fiyata satarlar ve FreeDOS bilgisayarlar daha uygun fiyatlıdır. Satıcı ve alıcı işletim sistemi için ekstra para ödemez. Bu nedenle internetten satışlarda bilgisayarlar daha ucuzdur.

Önerilen Yazı
Mac Bilgisayarda XP Nasıl Kullanılır?

Freedos laptop alınır mı?

Bu soruya bizlerin cevabı evet olacaktır. Bilgisayara bir işletim sistemi kurup sonrasında programları kurmak ortalama 2 saat sürecek bir işlemdir ve sizleri ortalama 300 – 400TL gibi bir masraftan kurtaracaktır. Bu sebeple FreeDOS laptop alıp kurulumu manuel olarak gerçekleştirmek bütçe dostu bir işlem olur. FreeDOS bir bilgisayar aldıktan sonra bilgisayara programları kurarken orijinal yazılım kurmak, crack, warez gibi illegal işlemlerden kaçınmak bilgisayarızı güvenle kullanmanızı sağlar. Kısacası FreeDOS laptop almanın hiçbir zararı yoktur. Güvenle FreeDOS laptop alabilirsiniz. Laptopunuzu alıp kurduktan sonra laptopunuza uygun driverleri kullanmayı unutmayın.

Peki sizler FreeDOS hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap