1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Fortnite Yeni Sezon Güncellemesi Oyuncuları Şaşırttı

Fortnite Yeni Sezon Güncellemesi Oyuncuları Şaşırttı

fortnitee
1

Geçtiğimiz günlerde başarılı bir battle royale oyunu olan Fortnite’ın 2.bölüm 3.sezonu Epic Games tarafından ertelenmişti. ABD’de yaşanan olaylar kapsamında ertelenen yeni sezonla beraber, firma büyük bir zaman kazandı ve yeni güncelleme hakkında değişikliklere gitti. ABD’de yaşanan ırkçılık olayları ve George Floyd’un polis tarafından öldürülmesiyle beraber Fortnite yeni sezon güncellemesi ile birlikte oyundaki tüm polis arabaları kaldırıldı. Peki bu durum nasıl yapıldı, oyuncuların tepkisi ne oldu?

Fortnite Yeni Sezon Güncellemesi Irkçılığa Karşı Durdu

Son haftalarda yalnızca ücretsiz oyun kampanyalarıyla gündeme gelen Epic Games, bu defa da ırkçılığa karşı durarak gündeme geldi. Bildiğiniz gibi ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar nedeniyle sosyal alanlarda da tepkiler gelmeye başladı. Özellikle sosyal medyada Black Lives Matter hareketiyle ilgili yazılar paylaşılırken, Epic Games da Fortnite oyunuyla beraber harekete katıldı.

George Floyd isimli bir vatandaşın, polis tarafından öldürülmesiyle beraber ABD’de ırkçılığa karşı protestolar başladı. Geçtiğimiz haftalarda da çok erken beklenen Fortnite yeni sezonun çıkışı ertelenmişti ve Epic Games tarafından konuyla alakalı açıklama gelmişti. Güncellemenin gecikmesiyle beraber Epic Games, ‘’Bizler adalete, eşitliğe ve daima birlikteliğe inanıyoruz. Bu ilkelerin, politikadan tamamen bağımsız hale getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz’’ şeklinde bir açıklamada bulunmuştu. Yeni harekete katılmak isteyen firma, oyunu ertelediği süreç boyunca da polis arabalarını kaldırarak yerine normal araba ekledi.

Epic Games Her Yönden Tepkiler Aldı

Epic Games’ın Fortnite oyunundaki polis arabalarını tamamen kaldırmasıyla beraber tepkiler de gecikmedi. Hareketin destekçileri firmayı savunurken, bu hareketin bir amaca hizmet etmediğini düşünenler ise firmaya tepkilerde bulundu. Ancak Epic Games, tepkileri çok aldırmıyor gibi görünüyor. Çünkü konuyla alakalı firmadan herhangi bir değişiklik veya açıklama gelmedi. Yeni olayın akıbetini de ilerleyen günlerde daha net takip edip, size net bilgiler verebileceğiz.

Önerilen Yazı
Rocket Arena Oyunu Çıkış Tarihi Belli Oldu
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap