1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Flight Simulator ile Gerçek Hayat Uçuşu Yapılacak

Flight Simulator ile Gerçek Hayat Uçuşu Yapılacak

flight simulator 2020

Koronavirüs döneminde evde kaldığımız şu günlerde bizler için sanal ortamdaki oyunlar ve simulasyonlar çok önemli bir hal aldı. Bize destek veren bir adım da Microsoft’tan geldi. Microsoft Flight Simulator ile artık gerçek hayat uçuşu yapılabilecek. Bu göz dolduran teknolojik gelişme ile ilgili detaylar haberimizde.

Geçmiş günlerde Microsoft Flight Simulator’dan bazı yeni görsellerin ortaya çıkmıştı. Şimdi de Flight Simulator ile ilgili yeni bir video yayınlandı ve bu videoda oyun içi uçuşlarda harita ve navigasyon sistemlerinin ne kadar detaylı bir şekilde hazırlandığı anlatılıyor.

Videodaki en dikkat çekici kısım ise oyunun uçuş güzergahını sürekli olarak güncellemek için tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi her 28 günde bir gerçek dünyadaki harita bilgilerini birebir çekecek olması. Uçuş simülasyonlarını seven oyuncular, bu özellik için geçmişte üçüncü parti servisleri kullanmak durumunda kalıyordu. Microsoft tarafından yapılan bu yenilik sonrası artık böyle bir şeye ihtiyaç kalmamış olacak.

Kullancılar, bu habere o kadar çok sevinmiş olacaklar ki yukarıdaki YouTube videosunun yorumlarına 25 yıllık hayalim gerçek oldu, yıllardır bu anı bekliyordum gibi yorumlar bırakmışlar. Onların bu sevincine de kayıtsız kalmayan Microsoft, oyun içinde ve uçuş modunda daha fazla yeniliğin yeni Flight Simulator’de oyuncuları beklediğinin ve oyuncularla buluşmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

Önerilen Yazı
10000mAh Bataryalı Telefon Satışa Sunuldu – Bitmeyen Batarya

Peki sizler Flight Simulator’deki bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun ve gerçek navigasyon modu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap