1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri
 3. Fifa 2021 Özellikleri Nelerdir?

Fifa 2021 Özellikleri Nelerdir?

fifa-21

İnsanlar oyun sektörünün gelişmesinin ardından eğlence gereksinimlerini bu platformdan karşılamaya başladı. Çeşitli kategorilerdeki oyunlar oyuncuların beğenisine sunuldu. Uzun yıllardır oyuncuların futbol isteğini de bazı markalar karşılamaya çalıştı. Bu markalardan birisi de FIFA. Serinin Fifa 2021 adlı oyunu büyük merakla bekleniyor ve yapılan açıklamalar bu büyük merakı katlamaya yetti. Kendisiyle beraber birçok soru getiren FIFA 21’in özellikleri neler? Fifa 2021 ne zaman erişilebilir hale gelecek? Fiyatı ne kadar olacak? Yeni oyunu çalıştırabilecek platformlar hangisi?

FIFA Markası Hakkında Genel Bilgiler

FIFA, Electronic Arts’a bağlı olan EA Sports’un piyasaya 1993’te sunduğu futbol temalı video oyundur. Her sene yeni bir serisi çıkan oyunun milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır. Oyun piyasasına yön veren bir video oyun markasıdır.

FIFA 21 Ne Zaman Erişilebilir Hâle Gelecek?

Oyunun yapımcısı olan EA Sports, FIFA 21’in ne zaman indirebilir hale geleceğini açıkladı. Bu açıklama yapılırken FIFA 21 hakkında birçok bilgi paylaşıldı. FIFA 21’in oyuncuların beğenisine sunulacağı tarih açıklamalara göre 9 Ekim 2020 olarak belirlendi. Bazı kişiler ise erken erişim hakkına sahip olacak. Erken erişime hak kazanmak için EA Acces ve Origin Acces Basic’e üye olmak gerekiyor.

Fifa 21’in Özellikleri Nasıl Olacak, Fiyatlar Nasıl Belirlenecek?

FIFA 21 birden fazla sürüm ile piyasaya sürülecek. Bu sürümlerde farklı özellikler olacak ve buna bağlı olarak fiyatlarda da farklılıklar yaşanacak. Çıkış yapması beklenen yeni serinin, belirtilen sürümler ve fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • FIFA 21, 499,90 TL’lik standart sürüm fiyatı EA Access üyeleri için ise 449,91 TL’lik standart sürüm fiyatı ile satışa sunulacak.
 • FIFA 21, 599,90 TL’lik şampiyonlar sürüm fiyatı ve EA Access üyeleri için ise 539,91 TL’lik şampiyonlar sürüm fiyatı ile satışa sunulacak.
 • FIFA 21, 699,90 TL’lik ultimate sürüm fiyatı ile oyuncuların beğenisine sunulacak. Son olarak EA Access üyeleri için ise 629,91 TL’lik ultimate sürüm fiyatı ile satışa sunulacak.

 Fifa 2021 Özellikleri İle Beraber Hangi Yenilikler Bizi Bekliyor?

FIFA her sene bir önceki oyununun üzerine katarak oyun çıkarmaya devam ediyor. Serinin bir sonraki oyunu olan FIFA 21’de de böyle olacak gibi görünüyor. Futbolda güncel olarak yaşanan değişiklikler bunun yanında oyunun eklediği yeniliklerin oyun içinde olacağı düşünülüyor. Tahminlere göre FIFA 21’in özellikleri şöyle olacak:

 • VAR sistemi eklenecek.
 • Grafik düzeltmeleri yapılacak ve grafik iyileştirmeleri yapılacak.
 • Lisanslı resmi kulüp logoları ve oyuncularının arttırılması.
 • FIFA 21’de Volta adı ile bilinen sokak futbolunun eklenmesi ve iyileştirmeler yapılması
 • Efsane oyuncuların yani İkon isimlerin FIFA 21’e eklenmesi bekleniyor.
 • En son oyundaki kariyer modunda yaşanan problemlerin giderilmesi.
 • Kapak resmindeki oyuncu değişecek ve yeni bir tasarım kazandırılacak. (Kapak fotoğrafında yer alacak oyuncunun ismi belli değil)
 • Taraftarlara, statlara ve saha içinde görev alan kişilere düzenleme yapılacak.

Fifa 2021 Hangi Konsollarda Oynanabilecek?

Yeni serinin PlayStation 4, bilgisayar (pc), Xbox One, PlayStation 5, Xbox X gibi oyun konsollarında oynanabilmesi bekleniyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in alt modellerine alınan yeni oyunu ücretsiz şekilde üst modellerde de oynanabilecek.

Yorum Yap

Yorum Yap