1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. FIAT’ın Elektrikli 500e Modeli Ortaya Çıktı

FIAT’ın Elektrikli 500e Modeli Ortaya Çıktı

fiat500e

2015 yılından beri yollarda gördüğümüz FIAT 500 modelinin bu defa elektrikli modeliyle karşılaştık. Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını nedeniyle birçok tanıtım ertelenmiş, telefon ve araçlar sessizce tanıtılarak piyasaya çıkmıştı. 2020 Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılması beklenen elektrikli 500e modeli, bir alışveriş merkezinde ortaya çıktı. Özellikleriyle ve fiyatıyla beraber ortaya çıkan yeni modelin özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

FIAT Elektrikli 500e Özellikleri

FIAT 500 modeline birebir benzeyen yeni modelin uzunluğu 6 cm artmış durumda. Ayrıca genişlik olarak da 4 cm fark bulunan aracın aks mesafesinde de 2 cm genişlik söz konusu oluyor. İlk 500 adetini cabriolet görünümüyle satışa sunmak isteyen FIAT da elektrikli araç serisine ayak uyduracak gibi görünüyor.

Aracın özelliklerine baktığımız zaman bagaj hacmi olarak 185 litrelik bir alanla karşılaşıyoruz. Ayrıca 10,25 direksiyon simidi bulunan araçta 7 inç multimedya ekranı da bulunuyor. Bunun yanı sıra 2.seviye otonom sürüş teknolojisine sahip olan araçta farklı sürüş seçenekleri de bulunuyor. 120 beygir gücüne sahip olan motor full dolu şarj ile 320 km menzilini tamamlayabiliyor.

Merak Edilen Kısım Aracın Fiyatı

Bildiğiniz gibi elektrikli araç teknolojisine geçiş yapan otomotiv devleri, fiyatı bir hayli yüksek tutuyor. FIAT 500e modelinin ise elektrikli modelinin fiyatı bir hayli merak ediliyordu. Özellikleri ortaya çıktıktan sonra yeni araç fiyatının 37.900 euro olacağını söyleyelim. Ayrıca Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı bilinmeyen aracın Türk lirası karşılığı da yaklaşık 293 bin seviyelerine denk geliyor diyebiliriz.

Elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla beraber sıfır otomobil fiyatları da bir hayli yükselecek gibi görünüyor. Bakalım yeni nesil elektrikli araçları önümüzdeki haftalarda Türk yollarında görebilecek miyiz? Konu hakkında sizlerden de yorumlar bekliyor, yorumlarınızı önemsiyoruz.

Önerilen Yazı
Peugeot Sıfır Araç Kampanyası Başladı! Bu Fırsat Kaçmaz
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap