1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Fahrettin Koca ile Noktalama İşareti Polemiği!

Fahrettin Koca ile Noktalama İşareti Polemiği!

saglik-bakanligi-yeni-onlemleri-acikladi-Saglik-bakanligi-nin-yeni-onlemleri-neler

Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ülkemize gelmeden önce ve geldikten sonra süreci en iyi yöneten kişilerden birisi olmayı başarmıştı. Yaptığı yerinde uyarılar ve salgını en başından beri ciddiye alması Türkiye’yi çok daha kötü bir durumdan kurtarmış oldu. Fahrettin Koca’nın başına ise ilginç bir şey geldi. Bir Twitter kullanıcısı, Fahrettin Koca ile noktalama işareti polemiği yaşadı. Peki detaylar neler? Detaylar yazımızda.

Noktalama İşareti Polemiği Nasıl Yaşandı?

Fahrettin Koca, günlük vaka sayısını ve diğer duyurularını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıyor. Bu şekilde ülkedeki sosyal medya kullanıcılarına inanılmaz bir hızla ulaşıyor. Polemiğin başlangıcı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın attığı bir tweet ile başladı. Fahrettin Koca’nın attığı tweette, koronavirüsün solunum yoluyla bulaştığını ve alınması gereken tedbirleri içeren bazı öneriler bulunuyordu.

Fahrettin Koca’nın attığı tweetlere de zaman zaman cevaplar yazılıyor. Bu cevaplar içerisinde bazı tavsiyeler, öneriler yer alırken bazen de mizah amaçlı cevaplar da yazılabiliyor. Tahmin ediyoruz ki Fahrettin Koca’ya gelen bir mizahi cevap da oldukça gündem olmayı başardı. Sude isminde bu Twitter kullancıısı da Fahrettin Koca’ya yazdığı bir cevap ile gündem olmayı başarmış oldu. Sude, vermiş olduğu cevap ile mizahi bir dille noktalama işaretlerinin kullanımına dikkat çekmek istedi.

Sude, vermiş olduğu cevap ile beklenen dikkati çekmiş olacak ki, vermiş olduğu cevap ile binlerce beğeni ve retweet aldı.

Önerilen Yazı
Dünyada En Fazla Tıklanan 6. Site Eğitim Bilişim Ağı (EBA) oldu!

Zaman zaman espirileri ile dikkat çekmeyi başaran Fahrettin Koca da, bu tweete kayıtsız kalmadı ve bir cevap yazdı. Yazmış olduğu cevapla hem espirili konuştu hem de sosyal mesafeye dikkat çekmeyi başardı.

Fahrettin Koca’nın bu tarz sosyal medya paylaşımlarının hepsi oldukça dikkat çekse de, 250 bine yakın almış olduğu beğeni sayısı muazzam bir rakam.

Peki sizler bu paylaşımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap