1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Facebook’un Zihin Okuyan Gözlük Modeli Görüntülendi

Facebook’un Zihin Okuyan Gözlük Modeli Görüntülendi

facebookun-zihin-okuyan-gozluk-modeli-goruntulendi

Son dönemlerde çeşitli güncellemeler ve ürünleriyle karşımıza gelen Facebook, bu defa yeni akıma ayak uydurmayı planlıyor. Gündeme gelen giyilebilir teknoloji kavramıyla beraber Facebook da çalışmalara başlamış olacak ki, firmanın üzerinde çalıştığı zihin okuyan gözlük modeli gün yüzüne çıktı. Sızdırılan bilgilerle gündeme oturan yeni gözlük, giyilebilir teknoloji alanında bomba etkisi yaratacak gibi görünüyor.

Facebook Zihin Okuyan Gözlük Modeli Ortaya Çıktı

Facebook’un giyilebilir teknoloji alanındaki çalışmalarının ortaya çıkmasıyla beraber, an itibariyle yeni bir patent görüntülendi. Patent ve ürün ilişkisine göz attığımız zaman firmanın zihin okuyan gözlük modelinin patentini aldığını anlayabiliyoruz. Ayrıca cihazın henüz denenip denenmediği belli olmazken, özel hayatın gizliliği konusu da kafaları karıştırıyor.

Zihin okuyan gözlüğün, insanların zihnini nasıl okuyacağı bilinmezken akıllara elektro sinyaller gelmeye başladı. Elektro sinyaller ile bir ihtimal mümkün olabilecek bu durum, gözlüğe kazandırılmış olabilir.

Görünüş Normal İşlevi Farklı

Facebook’un yeni ürünü hakkında ortaya çıkan görsellerle ve bilgilerle beraber gözlüğün niteliğini az çok öğrenebiliyoruz. Cihaza baktığımız zaman normal çerçeveli bir gözlük modelini anımsattığını, fakat üzerinde birçok donanımın yer aldığını görebiliyoruz. İlerleyen zamanlarda yeni model hakkında çalışmaların olup olmadığını ve özel hayatın gizliliği hususu hakkında alınan önlemleri de takip edeceğiz.

Facebook Zihin Okuyan Gözlük Projesiyle Kötü Anılabilir

Bilindiği üzere Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz senelerde Facebook platformu altyapısı nedeniyle mahkemeye çıkarılmıştı. İddialara göre kullanıcıların bilgileri bir veri haline getirilerek satılıyordu ve özel hayatın gizliliği gibi birçok husus da ihlal ediliyordu. Bu dava karşısında kendini pek de fazla savunamayan Zuckerberg, bu defa giyilebilir teknoloji alanında çalışmalara başlamış gibi görünüyor. Lakin son davada, gizlilik ve özel hayat ön planda olurken sızdırılan proje hayata geçirilirse projeyle kötü anılma durumu gerçekleşebilir.

Henüz bilgilerin satılıp satılmadığı konusunda iddialara net cevap vermeyen firma, yeni projesiyle çok konuşulacak gibi görünüyor. İlerleyen günlerde firmanın adımlarını, projeyi doğrulayıp doğrulamadığını takip edecek ve gözlemleyeceğiz.

Önerilen Yazı
Facebook Karanlık Moda Geçiş Yapıyor
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap