1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Yine İşleri Karıştırıyor! WhatsApp ve Messenger Birleşiyor!

Facebook Yine İşleri Karıştırıyor! WhatsApp ve Messenger Birleşiyor!

2020-07-07_11-56-31

Facebook ile ilgili olarak yapılan bazı gelişmeler var. Özellikle WhatsApp ve Messenger konusunda yapılan girişimler markanın kendine dair bir yeniliği ve duyurusu gibi ön plana çıkarılıyor. Bu yüzden de ihtiyaçlara dair daha etkili ve yoğun bir çalışma sağlamış oluyoruz. Aslında burada önemli olan şey sistemli ilerlemek iken Facebook, yine bir entegre işine girişiyor. Facebook Messenger ile WhatsApp konusunda bir veri tabanı kullanımı durumu olabilir.

ABD merkezli olarak hizmet veren Facebook, son birkaç yıldır garip işler içerisinde. Kirlenen imajını bir şekilde düzeltebilmek için WhatsApp ve Instagram platformları için Facebook ile ortaklık kurma peşinde. Yani uygulamaların hepsini birbirine yaklaştırmaya çalışıyor ve bir şeklide etkileşim yaratmak istiyor. Kullanıcıların hayatında önümüzdeki günlerde yaşanacak olan ciddi değişiklikler olabilir. Bu da durumun aslında biraz daha sıkıntılı olma ihtimalini gözler önüne seriyor.

Bütün mesajlaşma uygulamalarını tek bir çatı altında toplamaya çalışan Facebook, iskeletlerin farklı olmasından ziyade aynı mantığa hizmet eden mesajlaşma sistemlerini aktif olarak kullanmak istiyor. Bugüne kadar bu konuda bu denli yüksek bir hızla ilerlememiş olan Facebook, şu sıralar baya hızlı çalışıyor. Tersine mühendislik işlemi ile önemli adımlar atıldığını söyleyebiliriz.

WhatsApp ve Messenger birleşecek mi?

Tersine mühendislik olarak uygulama geliştiren yazılımcılar, sistemle ilgili veritabanının önemli bir şekilde ilerlediğini gördüler. Yani bu keşif ile birlikte Facebook Messenger ve WhatSApp arasındaki bağlantıyı görebiliyorlar.  WhatsApp ile Messenger için işlerin daha da hızlanacağını ön plana çıkaran Facebook, ayrıntılı bir çalışma sistemi üzerinde durmaya devam ediyor.

Entegrasyon oldukça önemli bir detay olmuşken veritabanı konusunda uyumluluk da önemli bir başka detay. Facebook messenger üzerinde yer alan yeni veritabanına göre ilerleyen WhatsApp, Facebook ile birlikte ilerleyebilir. Bu durum da en azından mesajlaşma uygulamasına olan ilgiyi biraz da olsa düşürebilir. Bir şekilde başka bir program indirmeye zorlanmak oldukça kötü bir durum olabilir. Bu yüzden bu tarz seçenekleri kullanarak en azından süreçleri çok iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyoruz. Bu yüzden bakalım Facebook nasıl bir süreç belirleyecek ve neler yapacak? Geç kalmayın ve online çözümlerin önüne geçmeye devam edin.

Yorum Yap

Yorum Yap