1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Yeni Güncelleme Yaptı! Yeni Güvenlik Seçeneği Geliyor

Facebook Yeni Güncelleme Yaptı! Yeni Güvenlik Seçeneği Geliyor

Facebook Yeni Güncelleme Yaptı!

Amerika Birleşik Devletlerinde seçim döneminin yaklaşmasıyla beraber Facebook’a sürekli güncellemeler yapılmaktadır. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su ve Trump tartışması gündeme gelmişti. Bu tartışmada tarafını belli eden Facebook en son Giphy satın alımıyla da gündeme gelmişti. Facebook Yeni Güncelleme Yaptı! Yeni Güvenlik Seçeneği Geliyor

Facebook Yeni Güncelleme Yaptı!

Bugün, Messenger için yeni özellik yapıldı. Özelliğin ortaya çıkmasından bu yana kullanıcıların güvenlik tartışmaları devam etmekte. Facebook Messenger Face ID desteğini kullanıcılarına sunabilir.

Facebook bir süredir farklı uygulamaları için yeni özelliklerini test ediyor. Bugün ise Messenger için Face ID testleri ortaya çıktı. Hem piyasaya çıkacak olan Face ID özelliklerinin detayları belli oldu, hem de ortaya çıkan sızıntılarla yeni bir güvenlik tartışması gündeme geldi.

Face ID, telefonunuzu kilitlemenin en kolay yollarından biri olacaktır. Görünüşe göre de Messenger, gelen kutusu için Face ID özelliği üzerinde çalışma gösteriyor. Bu özellik sayesinde Face ID kullanılarak Messenger uygulamasının kilidini açabileceksiniz. Ayrıca otomatik kilitleme için de istediğiniz zaman ayarını ayarlayabileceksiniz.

Facebook sözcüsü konuyla alakalı:

“İnsanlara özel mesajlarını korumak için daha fazla seçenek ve kontrol vermek istiyoruz ve son zamanlarda, cihazınızın ayarlarını kullanarak Messenger uygulamasını açmanıza izin veren bir özelliği test etmeye başladık.”

dedi. Fakat kullanıcıları bu açıklama pek tatmin etmiş gibi gözükmüyor. Yeni güvenlik seçenekleri sızdırıldığı için, kullanıcılar çıkan güvenlik seçeneklerinin güvenilirliğini tartışmaya başladı.

Önerilen Yazı
WhatsApp’a Öyle Bir Özellik Geldi Ki! Herkesi Memnun Edecek İşte O Özellik…
Yorum Yap

Yorum Yap