1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Kararını Verdi! Instagram Lite Artık Yok

Facebook Kararını Verdi! Instagram Lite Artık Yok

Facebook Kararını Verdi! Instagram Lite Artık Yok

Sosyal medyanın en çok tercih edilen isimlerinden biri olan Facebook, geçtiğimiz günlerde yeni bir karar aldı. Facebook Kararını Verdi! Instagram Lite Artık Yok 

Pek çok operatör, Instagram, WhatsApp ve Facebook gibi sosyal medya uygulamaları için sınırsız paketler yer almakta. Dolayısıyla artık Lite tarzında ki uygulamaların pek bir anlamı kalmadı. Bundan ötürü Instagram Lite hikayesi başlamadan bitti.

Facebook Kararını Verdi! Instagram Lite Artık Yok

Hepinizin bildiği üzere Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları da bünyesinde barındırmaktadır. Zuckerberg bir kaç yıl önce düşük veri kullanımına yönelik olarak Lite uygulamalar üzerine de çalışma başlatmıştı.

Facebook Lite’ın kullanılmaya başlandığı ülkeler arasında Türkiye de yer alıyordu. Lakin Instagram Lite ülkemizde kullanıma sunulmamış, deneme aşamasındaydı.  0.5 MB büyüklüğünde olan Instagram, düşük veri kullanımı sayesinde bir hayli talep gören bir uygulama olmuştu.

Instagram Lite’ın orjinal sürümünden tek eksiği de doğrudan mesajlar ile IGTV videolarını desteklemiyor olmasıydı. Genel beklenti de bu yönde olmuştu. Aslında asıl beklenilen şey daha fazla ülke ve daha fazla bölgede kullanıma sunulacağı yönündeydi.

Hali hazırda Facebook Lite hala varlığını koruyor. Fakat Instagram’ın lite sürümü kaldırıldı. Zaten, günümüz şartlarında artık lite uygulamalara çok fazla ihtiyaç duyulduğu söylenemez. İnternet paketleri oldukça uygun olduğu için lite gibi uygulamalar pek tercih edilmemektedir.

Önerilen Yazı
WhatsApp Para Gönderme Özelliği Yayınlandı
Yorum Yap

Yorum Yap