1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Facebook Karanlık Moda Geçiş Yapıyor

Facebook Karanlık Moda Geçiş Yapıyor

5ea0c9dcae298baaf18714f0

Son dönemlerin en popüler mod özelliği olan karanlık mod Facebook’a geliyor. Facebook karanlık mod geçiş sürecini  hızla gerçekleştiriyor.

Son zamanlarda hemen hemen tüm uygulamalar ve web sayfalarında yer alan karanlık mod özelliği bilindiği üzere önce Twitter’a sonrada Instagram’a gelmişti. Facebook, yeni mod özelliği için bilgisayar sürümünü geçtiğimiz aylarda yayınlarken mobil uygulamasına da beklenen karanlık mod özelliğini ekliyor.

Karanlık Mod Mobilde Yerini Alacak

Geride bıraktığımız birkaç gün içerisinde yayınlanan bazı fotoğraflara bakıldığında Facebook’un mobil uygulamasına önümüzdeki günlerde beklenen karanlık mod özelliği en kısa zamanda eklenecek. Beklenen güncelleme henüz herkese açık bir şekilde gerçekleşmese de paylaşılan birkaç fotoğrafta Facebook arayüzü ile alakalı birkaç değişikliklere gitti. Aynı zamanda arayüze karanlık mod özelliği de eklenen Facebook mobil uygulaması, OLED ekranlara pil tasarrufu sağlayacak, LCD ve LED gibi ekran kullanan cihazlara ise bu tasarrufu sağlamayacak.

Facebook, karanlık mod dışında uygulamada geçirilen zamanı gösteren yeni bir tasarımı da arayüzüne eklemiş görünüyor. Aynı zamanda yapılacak güncelleme ile beraber korona virüs vakalarının gösterileceği ayrı bir sayaç da bu uygulamaya eklenecek.

Facebook Karanlık Mod İlk Etapta Android’e Geliyor

Yeni mod ve yeni arayüz güncellemelerinin ilk olarak Android cihazlarda yayınlaması bekleniyor. Facebook, yakın zamanda duyurusunu gerçekleştireceği yeni güncellemeleriyle birlikte karanlık moda ve yepyeni bir arayüzle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Önceliği Android cihaz kullanıcılarına verecek olan Facebook uygulaması, ardından ios işletim sistemi kullanan cihazlarda kullanıma açacak.

Gelişen ve değişen teknolojinin en büyük özelliklerinden biri olan yeni mod uygulaması binlerce insan tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Geçiş Tarihi Belli Değil

Twitter ve Instagram’da kullanıcıların yoğun ilgisine sebep olan bu modun Facebook’a ne zaman geleceği son günlerde sıklıkla konuşulmaktaydı.

Facebook’u kullanan kullanıcıların uzun süredir beklediği güncellemenin detayları önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulacak.

Önerilen Yazı
Katlanabilir Ekranlarda İnsan Saçı Kullanılacak

Tüm kullanıcıların büyük bir merakla beklediği yeni arayüz ve karanlık mod özelliği yakın zaman içerisinde görücüye çıkacak.

Bizlerde sizlere en son gelişmeleri en yeni güncellemeleri, Facebook’un yeni arayüzünde yer alacak yenilikleri ve karanlık mod değişimini bilgiler geldikçe aktarmaya ve bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap