1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Facebook Giphy’i Satın Alıp İnstagram’a Entegre Edecek
Trendlerdeki Yazı

Facebook Giphy’i Satın Alıp İnstagram’a Entegre Edecek

Facebook Giphy'i Satın Alıp İnstagram'a Entegre Edecek

Yoldan geçen herhangi birine sosyal medya nedir diye sorulsa şüphesiz %90 kişinin söyleyeceği şey Facebook olacaktır. Sosyal medyanın devi olan Facebook, GIF uygulaması yapımcısı olan Giphy’i satın almayı planlıyor. Facebook Giphy’i Satın Alıp İnstagram’a Entegre Edecek 

Kendini her daim yenileyen ve her daim güncelleyen Facebook bu kez bir yeniliğe daha imza atacak. Giphy’i satın almayı planlayan Facebook için önemli gelişmeler söz konusu. Milyon dolarlar gözden çıkarıldı bile.

Facebook Giphy’i Satın Alıp İnstagram’a Entegre Edecek

Facebook Giphy’i satın alarak instagram ve diğer platformlar üzerine entegre etmeyi planlıyor. Her ne kadar satın alma işlemi Facebook’a 400 milyon dolara mal olsa da değer. İnternet üzerinde zaman geçiren hemen herkes GIF konusunda bilgi sahibidir. Özellikle fotoğraf ve resim saklamak isteyen kişiler tarafından kullanılan GIF, piksel tabanlı olarak üretim sağlamaktadır. Ayrıca GIF üretmek için pek çok da alternatifiniz bulunuyor.

Hem GIF üretmek, hem yüklemek hem de birleştirmek için pek çok kişi tarafından tercih edilen Giphy uzun zamandır Facebook ile beraber çalışmaktadır. Zaten halihazırda Facebook, İnstagram ve WhatsApp’da Giphy API’si bulunmakta.

Önerilen Yazı
Instagram’da Bir Rekor Daha! Yeni Rekor Acun Ilıcalı’dan Geldi

Şirket el değiştirildikten sonra Giphy, İnstagram’ın bir parçası haline gelebilecek. Buradaki asıl amaç ise platform üzerinde mesajlaşma ve hikayelerde GIF kullanımını kolaylaştırmak olarak gösterilmekte. Şuanda Giphy kullanıcıları için değişiklik söz konusu olmasa da ilerleyen zamanlarda yeni gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Eğer sizinde konuyla alakalı söylemek istedikleriniz varsa yorumlar kısmından bize ulaşarak bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap