1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Eski Haberler Artık Paylaşılamayacak

Facebook Eski Haberler Artık Paylaşılamayacak

fecii

Tüm alt platformları dahil kendi tabanında da birtakım güncellemeler yapan Facebook, artık eski ve yalan haber algoritmasını da geliştiriyor. Bildiğiniz üzere teknolojinin çağ atlamasıyla beraber artık her bilgiye ulaşabiliyor, tüm bilgileri dakikalar içerisinde öğrenebiliyoruz. Fakat çok eski bir haberi de farklı bir başlıkta Facebook hesabımızda paylaştığımız zaman yanıltıcı durumlar da söz konusu olabiliyor. Bu nedenle artık Facebook eski haberler paylaşırken bizlere uyarılarda bulunacak. Peki yeni güncelleme tam olarak nasıl görünecek?

Facebook Eski Haberler Engelleniyor

Çeşitli internet mecralarında yer alan haberleri, kimi zaman güncel haber diyerek paylaşabiliyoruz. Halbuki haberin yapıldığı site tabanına baktığımızda aslında haberin 2 ay önce girildiğini görüp, eski olduğunu da paylaştıktan sonra anlıyoruz. Bu nedenle hem bize, hem de çevremize kolaylık olması için artık eski haberler paylaşılırken kullanıcılar birtakım uyarılar alacak.

Kullanıcıların paylaşmaya çalıştıkları haber kaynağı, 90 günden daha eski bir zamanda paylaşıldıysa, kullanıcıya ekstra açılır pencereden bir uyarı gönderilecek. Haberin çok eski olduğuna dair bir uyarı gönderecek olan uygulama, haberin paylaşılması için de kullanıcının onayını isteyecek. Eğer kullanıcı yine de haberi paylaşmak isterse paylaşabilecek.

Covid-19 Bilgi Merkezi Güncel Haberler Sunacak

Ülkemizin de içerisinde bulunduğu koronavirüs salgınıyla beraber, yalan ve eski haberler de yayılmaya devam ediyor. Hem ana markada, hem de Instagram gibi alt markalarda çalışmalarına hız kazandıran Facebook, artık Covid-19 Bilgi Merkezi sayesinde kullanıcıların hastalık hakkında yeni ve güncel bilgiler edinmesine olanak sağlanacak. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni bildirim ekranıyla beraber kullanıcılar artık yeni haberleri en doğru şekilde haberin merkezinden öğrenecek.

Yeni Facebook özellikleri, muhtemelen bir sonraki güncellemeyle beraber ortaya çıkacak. İlerleyen günlerde yeni güncellemeleri takip ederek sosyal medya platformlarının son halini de yine sizlerle beraber inceleyeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap