1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Etkileyici Tasarım – Nissan Ariya Yakında Geliyor

Etkileyici Tasarım – Nissan Ariya Yakında Geliyor

nissan-ariya

Tesla araçlarından sonra, diğer firmalardan da elektrikli SUV araçlar görmeye alıştık. Ancak ortaya çıkan hiçbir model Tesla modellerine rakip olmayı hedeflemezken, elektrikli otomobil teknolojisine Nissan da adımını attı. Etkileyici ve mükemmel bir tasarıma sahip olan Nissan Ariya modeli, uzun menzilli özelliğiyle karşımıza gelecek. Bakalım araçta bilinenler neler, fiyat tahminleri ne durumda?

Nissan Ariya Japonya Pazarında Denenecek

Muhteşem bir tasarımla ve son derece keskin hatlarla çıkış yapmaya hazırlanan yeni Ariya modelinin, pazara çıkış serüveni Japonya’dan başlayacak. Eğer çıkış yaptığı andan itibaren güzel bir kazanım yakalarsa, firma kısa zamanda Avrupa pazarına da açılacak. Aynı zamanda yalnızca elektrikli motoruyla karşımıza çıkmaya hazırlanan Ariya’nın net olarak özellikleri bilinmese de birçok tahmin yer alıyor.

Tahminlere göre yeni elektrikli SUV modeli, dört çeker bir güce sahip olacak. Aynı zamanda full dolu haliyle yaklaşık 500 km menzil alması beklenen araçta ProPilot 2.0 otomatik sürüş özelliği de yer alacak. Tahminleri bile gerçekten heyecanlandırıcı olan aracın, tasarımı da gerçekten etkileyici.

Nissan Farklı Planlarla Geliyor

Elektrikli otomobil sektörüne hızlı bir giriş yapan Nissan, iddialara göre toplamda 8 farklı elektrikli araç üretimi yapacak. Tabii ki bu üretimi çok hızlı bir şekilde yapmayı planlayan firma, ilk aracı Ariya ile piyasa yoklaması yapacak. Eğer araç piyasada tutunmayı başarırsa kısa aralıklarla, planlanan 7 araç da karşımıza çıkacak.

Aracın görünümüne ve olası özelliklerine bakan birçok kullanıcı, fiyat konusunda da oldukça meraklı diyebiliriz. Ortaya çıkan son verilere baktığımızda aracın 40.000 dolar fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Tabii ki bu fiyat vergilerden hariç tutulacak. Vergiler dahil 55.000 – 60.000 dolar aralığında olması beklenen aracın ise net çıkış tarihi şu an için bilinmiyor. Ancak Japonya gibi bir devlete zaten damga vurmayı başaran otomotiv devi Nissan, yeni aracıyla da herkesi memnun edecektir.

Önerilen Yazı
2021 Audi Q5 Tanıtımı Yapıldı – Araba Mı Yer Uçağı Mı?
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap