1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Epic Games Store Mobil Oyun Projesine Başlıyor

Epic Games Store Mobil Oyun Projesine Başlıyor

epic-games-store-mobil-oyun-projesine-basliyor

Geçtiğimiz haftalardan beri ücretsiz oyunlarıyla adından fazlaca söz ettiren Epic Games Store, bilgisayar oyunlarına yönelen insanları her zaman memnun etmeyi başardı. Bu defa da memnuniyetini mobil oyunlar üzerinde devam ettirmek isteyen firma, mobil uygulamayla beraber mobil oyun alanında da boy gösterecek. Peki Epic Games Store mobil oyun deneyimiyle ne zaman görünecek?

Epic Games Store Mobil Cihazlara Geliyor

Geçtiğimiz haftalardan bu yana Fortnite ve GTA 5 gibi oyunları ücretsiz yaparak bilgisayar oyuncularını fazlasıyla memnun eden firma, günden güne bazı oyunlarını ücretsiz yapmaya devam ediyor. Bu nedenle güzel bir ivme yakalayan ve adından sıklıkla söz ettiren firma yakında mobil cihazlarda da kendini gösterecek. Her ne kadar bilgisayar oyunları tercih edilse de, şu anki zaman diliminde mobil oyunların da yükselişe geçtiğini düşünen firma, her iki alanda da şansını denemeye hazırlanıyor.

Sektörün Gelişmesine Olanak Sağlanacak

Konu hakkında yapılan röportajla beraber çeşitli bilgiler veren Sweeney, gündeme gelen gelişmeyle beraber mobil oyun sektörünün gelişeceğini düşünüyor. Bu zamana kadar uygulanan mobil deneyimlerin yanı sıra çok daha büyük bir proje hedeflediğini dile getiren Sweeney, Google hakkında da hiçbir yorumda bulunmadı. Bilindiği üzere Epic Games Store ve Google arasında oyun deneyimi dolayısıyla büyük buz sarkıtları bulunuyor.

Epic Games Store Mobil Ne Zaman Kurulacak?

Projenin oluşturulmasına kesin gözle bakan Sweeney, proje hakkında çok detay vermedi. Yalnızca bu alanda öncü olacaklarını dile getiren firma, mobil uygulama hakkında da bir bilgi vermedi. Geçtiğimiz senelerde Epic Games, Play Store’ın aldığı kazanca itirazda bulunmuştu. Google Play Store üzerinden satılan uygulama başına yüzde 30 kesinti yapılınca, Epic Games duruma itiraz etmişti ve iki firma arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlamıştı. Hatta bu sebepten dolayı Fortnite mobil oyunu da mağazaya bir hayli geç yüklenerek tepkilere neden olmuştu.

Şuan için firma yetkilileri, bu alanda öncü olacaklarını dile getirseler de uygulamanın işleyişi dahil hiçbir konuda bilgi verilmiyor. İlerleyen günlerde firmanın attığı adımları takip ederek tahminlerde bulunabilecek ve durumun ilerleyişini anlayabileceğiz.

Önerilen Yazı
39 TL Değerindeki Overcooked Ücretsiz
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap