1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. En Uygun Telefon Adayı – Samsung Galaxy A01 Core Göründü

En Uygun Telefon Adayı – Samsung Galaxy A01 Core Göründü

a01-core

Amiral gemilerinin fiyatlarının yükselmesiyle beraber, daha uygun fiyatlı akıllı telefonlar için her firma yeni hamleler yapmaya başladı. Özellikle Honor ve Huawei sonrasında ortaya çıkarılan uygun fiyatlı telefonlar kervanına Samsung da katıldı. Uzun zamandır giriş seviyesi bir model üzerinde çalışan firmanın, uygun fiyatlı Samsung Galaxy A01 Core özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A01 Core Özellikleri Ortaya Çıktı

Uygun fiyatın yanı sıra ucuz diyebileceğimiz bir tabirle karşımıza çıkacak yeni cihazın belli başlı özellikleri ortaya çıktı. İlk aşamada cihazın işlemcisine baktığımızda alışılmışın dışında olan MediaTek MT6739 işlemcisini görüyoruz. Google Play Console altyapısında ortaya çıkan cihazda 1 GB RAM gücü beklenirken, cihaz Bluetooth 5.0 desteğine de sahip olacak.

Yeni cihazın RAM gücünden dolayı da merak konusu olan bir durum var. Bildiğiniz gibi Android Go Edition özelliği, şu an 2 GB RAM ve üzeri cihazlarda çalışabiliyor. Yeni cihazın RAM gücü de 1 GB olarak görününce, birçok kullanıcı bu özelliği merak etmeye başladı. Büyük ihtimalle cihazın RAM gücü düşük olsa da, cihazda Android Go Edition özelliği kullanılabilecek.

Android 10 işletim sistemiyle ve çift hat desteğiyle karşımıza çıkacak cihazın, kamera özellikleri ve depolama özellikleri şu an için bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda özellikler mutlaka netlik kazanacak.

Galaxy A01 Core Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bildiğiniz gibi uygun fiyatlı olarak üretilen akıllı telefonların özellikleri bile orta seviyelerdeydi. Giriş seviyesiyle beraber çıkış yapmaya hazırlanan Galaxy A01 Core modeli, uygun fiyatlı cihazlardan çok daha düşük fiyatıyla karşımıza gelebilir. Yani yeni cihazın fiyatı belli olmasa da, ortalama 100 – 150 dolarlık bir fiyat etiketi bekliyoruz. Aynı zamanda cihazın ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı da bilinmiyor. Ancak ilerleyen günlerde herhangi bir detay alırsak, yeniden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Önerilen Yazı
Oppo Reno 3A İnceleme – Özellikleri ve Fiyatı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap