1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. En Komik Kemal Sunal Filmleri

En Komik Kemal Sunal Filmleri

En Komik Kemal Sunal Filmleri

Uzun yıllar boyunca ekran başında kalmış, insanları mutlu etmeyi başarmış olan Kemal Sunal, 7 den 70 e herkes tarafından bilinmektedir. Yıllar önce hayatını kaybetmiş olsa dahi, yeni neslin çocukları tarafından bile bilinen, güldürürken düşündüren Kemal Sunal pek çok filmde rol almıştır. Kemal Sunal’ın rol aldığı filmler saymakla bitmez. Biz bugün sizlere En Komik Kemal Sunal Filmleri ile alakalı bir liste hazırladık. Hazırladığımız listedeki filmlerden mutlaka bir kaçını izlediğinizi biliyoruz.

Saymakla bitmeyen Kemal Sunal Filmleri arasından en komik, en güzel olanlarını sizler için seçtik. İşte, filmler ve konuları.

En Komik Kemal Sunal Filmleri

1- Şark Bülbülü

Şark Bülbülü

1979 yılında ekranlarda olan Türk filminin baş rolünde Kemal Sunal rol almaktadır. Filmde, köyünden bir kız seven oyuncumuz, başlık parası olmadığı için sevdiği kızla evlenemiyor. İstanbul’a başlık parası kazanma amacıyla gelip de şans eseri çok ünlü bir şarkıcı olan Şaban’ın hayat hikayesi anlatılmaktadır.

2- Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı

1975 yılında Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı adlı kitabından uyarlanarak ekranlara getirilen filmin baş rollerinde, Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe bulunmaktadır. Hababam Sınıfı dizisi Çamlıca Lisesinde geçen hemen hemen her yaştan kişinin bildiği bir komedi dizisidir. Yayınlanmasının üzerinden 45 yıl geçmiş olmasına rağmen hala popülerliğini korumaya devam etmektedir.

3- Zübük

Zübük

Aziz Nesin’in Zübük adlı romanından uyarlanan filmin baş rolünde Kemal Sunal rol almaktadır. Kemal Sunal filmde İbrahim Zübükzade adını almaktadır. İbrahim Zübükzade bir siyasetçidir. Film içerisinde de Türkiye siyasi yapısında olan çarpık karakterleri hicvetmektedir.

4- Şabaniye

Şabaniye

En Komik Kemal Sunal Filmleri Listemizde yer alan Şabaniye filminin başrollerinde Kemal Sunal, Adile Naşit ve Erdal Özyağcılar bulunmaktadır. Filmde, Şaban ile annesi kanlılar ile karşılaşır. Şaban, kanlıları onu öldürmemesi için kadın kılığına girer. Kadın kılığına girince de bir anda ünlenir ve şarkıcı olur. Kanlıları onu öldürmek için İstanbul’a gelse de kadın kılığında olan Şabaniye’yi kanlısı tanımaz ve ona aşık olur. Sonra kanlılarına kimliğini belli eder.

5- Tosun Paşa

Tosun Paşa

Kemal Sunal filmleri arasında önemli bir yere sahip olan Tosun Paşa filminin oyuncu kadrosunda Kemal Sunal, Şener Şen, Müjde Ara, Ayşen Gruda bulunmaktadır. 19. Yüzyılda Seferoğulları ve Tellioğulları kabilelerinin karşı karşıya gelmesini sağlayan Yeşil Vadiyi elde etme tartışması film sonuna kadar devam eder.

Önerilen Yazı
Kuzuların Sessizliği Filmi Dizi Oluyor

6- Davaro

Davaro

1981 yılında yayınlanan Davaro filminde Davaro ve Hıyarto aileleri arasında iki yüz yıldır kan davası sürmektedir. Uzun yıllar Almanya’da çalışan Memo, Cano ile evlenmek için başlık parası toplar. Başlık parasını toplayınca köyüne dönen Memo’nun düğünü yapıldığı esnada babasını öldüren Sülo cezaevinden çıkar. Töreler gereği Memo’nun Sülo’yu öldürmesi gerekir. Fakat işler böyle gitmeyecek bazı oyunlarla karşılaşacaksınız.

7- Kibar Feyzo

Kibar Feyzo

Taksitin hayatımızın hemen her alanında olduğunu bir kez daha bize anlatan bu filmde değişik maceralara şahit olacağız. Feyzo, askerden döndükten sonra Gülo’ya talip olacaktır. Gülo da Feyzo’nun yavuklusu. Köy içerisinde Gülo’ya başka talipler olduğu için babası başlık parasını giderek artırır. Ve on bin peşin, on bin senet karşılığı Gülo, Feyzo’nun üstüne kalır. Feyzo borcunu ödemek için kente giderek çalışmaya başlar.

8- Çöpçüler Kralı

Çöpçüler Kralı

Apti, belediyeye bağlı bir çöpçü olarak görevini icra edip, geçimini sağlamaktadır. Zabıta Memuru olan Şener Şen ise Abti’ye zulüm etmekte. Zabıta mahalleye gelen temizlikçi bir kıza aşık olur. Fakat aynı kıza Abti’de aşık olur. Ama Abti’nin tek eksiği parasız olmasıdır. Kız en başta Abti’yi istemese de Abti, şöhret olunca onu istemeye başlamıştır. Zengin olacakken o işinden de ayrılan Abti, sonunda temizlikçilik yaptığı mahalleye döner. Temizlikçi kız da Zabıta ile evlenir ama hiç mutlu olamazlar. Abti de başka birine yeniden aşık olur.

9- Kapıcılar Kralı

Kapıcılar Kralı

Çok sakin ve aynı zamanda çok zeki biri olarak karşımıza çıkan Kemal Sunal bu kez de Kapıcı Seyid rolüyle bir apartman da kapıcı olarak çalışma gösteriyor. Bakkaldan haracını, ev sahiplerinden komisyonunu alan Seyid’in karısı da çocukları da vızır vızır çalışır. Biraz zaman sonra zengin olacak olan Seyid’in komik sahnelerinin olduğu bir filmi seyretmeye ne dersiniz.

10- Doktor Civanım

Doktor Civanım

İstanbul’da bir hastanede hademelik yapan Kemal, bir süre sonra köyüne dönüş yapar. Kendini doktor olarak tanıtan oyuncumuz tüm köy halkını ücretsiz olarak muayene eder. Bu esnada da Rusen Ağa’nın kızı Sümbül’e aşık olan Kemal aşkına karşılık görür. Fakat bir süre sonra sahte doktor olduğu ortaya çıkar.

Yorum Yap

Yorum Yap