1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. En İyi Oyun Performansı Sunan Telefonlar (2020)

En İyi Oyun Performansı Sunan Telefonlar (2020)

oyuncutelefon

Bildiğiniz üzere artık hayatımıza giren tüm akıllı telefonların bir alınma amacı bulunuyor. Oyun oynamak için telefon alabiliyoruz, işlerimizi yapabilmek için telefon alabiliyoruz ve daha farklı amaçlar için telefon tercihi yapabiliyoruz. Tabii ki oyun sever biriyseniz en iyi oyun performansı sunan telefonlar arasından seçim yapmak istiyorsunuz. Biz de seçim yapabilmeniz için size en iyi oyun performansını sunan telefonları sıraladık. Bakalım listemizde hangi cihazlar var?

En İyi Oyun Performansı Sunan Telefonlar

Uzun zamandan beri akıllı telefonlardaki oyun performansları pek beğenilmiyor. Bu nedenle yeni modelleri takip eden kullanıcılar hem oyun performansı açısından, hem de normal kullanım için telefon tercihi yapmaya çalışıyor. Bakalım en iyi oyun performansı sunan akıllı telefonlar hangileri?

1-) iPhone 11

3110 mAh batarya gücüyle karşımıza gelen cihazın 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunurken, cihazın 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı da bulunuyor. Ayrıca 18W hızlı şarj desteği buluna model oyunlarda fazlasıyla yüksek performans sunarken, 60 Hz ekran yenileme hızı da bulunuyor. Yani iPhone 11 modeli, tek başına bir oyuncu telefonu olarak da tercih edilebilir.

2-) Asus ROG Phone 2

Son dönemlerde Asus’un yeni modeli olan ROG 3 modeli de bir hayli konuşuluyordu. Genellikle oyuncuları göz önünde bulundurarak cihazlarını yaratan Asus, ROG 2 modelinde de başarılı bir oyun performansı garantisi veriyor. 120 Hz yenileme hızıyla karşımıza gelen cihazın 6.59 inç ideal bir AMOLED ekranı bulunuyor. Ayrıca Snapdragon 855 plus yonga setinden gücünü alan cihaz 6.000 mAh seviyesinde devasa bir bataryaya sahip. 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçeneklerini barındıran cihazın hem 128 GB depolama alanı, hem de 512 GB depolama alanını bulunuyor.

3-) OnePlus 8

Yine bir oyuncu telefonu tercih etmek isterseniz 6.55 inç boyutunda AMOLED ekran teknolojisine sahip OnePlus 8 modelini de tercih edebilirsiniz. Snapdragon 865 işlemcisini kullanan cihazda 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri bulunurken cihazın çok hızlı şarj olduğunu ve 4300 mAh batarya gücüne sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4-) ZTE Nubia Red Magic 5G

Son haftalarda akıllı telefon piyasasına damga vurmayı başaran Nubia Red Magic 5G cihazı da bir oyuncu telefonu niteliği taşıyor. 6.65 inç seviyesindeki ekranıyla ve 55W hızlı şarj özelliğiyle karşımıza gelen cihazın batarya kapasitesi de 4500 mAh seviyelerinde. Ayrıca Snapdragon 865 işlemcisini kullanan cihazın 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri bulunuyor.

5-) Xiaomi Black Shark 3 Pro

Her listeye rahatlıkla girdiği gibi bu listemize de dahil olan Xiaomi, bu defa Black Shark 3 Pro modeliyle gündeme geliyor. Başarılı oyuncu telefonlarından birisi olan bu modelde Snapdragon 865 işlemci gücü kullanılıyor. Ayrıca 90 Hz yenileme hızına sahip olan cihazın 5000 mAh batarya gücü ve 65 W hızlı şarj özelliği bulunuyor. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı seçeneğiyle karşımıza çıkan cihazın 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama seçeneği de bulunuyor. Yani oyuncular için bulunmaz bir cihaz diyebiliriz.

Sizler için araştırdığımız oyuncu telefonları listemizin sonuna geldik. Eğer sizin de oyun oynarken memnun kaldığınız cihazlar varsa, lütfen yorumlarda bizlere bilgi verin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap