1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. En İyi Netflix Dizileri Belli Oldu! İşte En İyi Yabancı Diziler
Trendlerdeki Yazı

En İyi Netflix Dizileri Belli Oldu! İşte En İyi Yabancı Diziler

En İyi Netflix Dizileri Belli Oldu! İşte En İyi Yabancı Diziler

Koronavirüs salgını sebebiyle evde kaldığımız bu günlerde, hepimiz en iyi filmleri ya da dizileri izlemek istiyoruz. Dizi izlemek için ise Digiturk, Tivibu gibi platformlar dışında internetten dizi izleyebileceğimiz Netflix platformunu da kullanabiliriz. En İyi Netflix Dizileri Belli Oldu! İşte En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

Sizler için en sevdiğimiz Netflix yabancı diziler listemizi sizlere sunarken, sizlere bazı şeyleri de hatırlatmak isteriz. Netflix Dizileri arasında yer alan en iyi yabancı diziler listesini sizler için hazırladık. Siz de hala izlemediyseniz hemen izleyebilirsiniz.

1- El Chapo

2017 yapımı bu dizi, berbat bir şöhrete sahip Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın sektördeki yükselişini, kolluk kuvvetlerine yakalanışını ve kaçışını konu alan bir dizidir. Birçoğunuzun bildiğini düşündüğümüz bu dizinin konusu,”Narcos” dizisi ile oldukça benzerlik göstermekte. Meksika ülkesi hakkında düşüncelerinizi etkileyeceğinizi düşündüğümüz bu diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

2- Ozark

İş ortağının başını belaya sokabilecek birini dolandırmasının ardından finans danışmanı Marty’nin, ailesiyle beraber yeni bir yola çıkışını konu alan dizidir. Dizide ailesini de yanına alan Marty, ailesini Chicago’dan alır ve Missouri’deki Ozarks’a götürür. Burada ise yaptığı iş önceki işinden daha temiz olamayacaktır. Çünkü bir uyuşturucu baronunu memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolar aklaması gerekiyor. Dizinin bütün bölümlerini Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

3- La Casa de Papel

Dizide azılı bir suçlu, aklında kurduğu dev planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirir. Azılı suçlu, planını gerçekleştirmek için gerekeni yaparken, onunla beraber sekiz hırsız da yanına rehineleri alıp kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesi’ne kapatır. Polisin Profesör’ün kimliğini bulup bulamayacağı ise dizide merakla bekleniyor. Bu güzel diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Netflix İlk Türk Filmi Fragmanı Yayınlandı

4- The Breaking Bad

Breaking Bad dizisi ise  masum görünen Walter White adlı 50 yaşındaki bir lise hocasının, kendisnin ve ailesinin maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için basit bir kimya hocasının nasıl bir uyuşturucu imparatoruna döndüğünü konu alan bir dizidir. Karakterlerin derinliği, Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul giibi usta oyuncuların yer aldığı dizi New Mexico’da geçiyor. Bu heyecanlı diziye ise Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

5- Rick And Morty

Listemizin 5. sırasında ise bir animasyon dizisi var. Dizi bilimci Rick ve onun saf torunu Morty’nin maceralarını konu alır. Çok kısa bölümleri olan dizinin konusu Rick ve Morty’nin macera dolu hikayeleri üzerine kurulu. Bu diziye de Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

6- Narcos

Listemizin 6. sırasında ise 1. sırada görmüş olduğunuz ”El Chapo” isimli dizide de adını geçirdiğimiz Narcos dizisi var. Escobar’ın hayatını daha önce okumadıysanız ya da hakkında bilgi sahibi değilseniz bu diziyi hayretle izleyebilirsiniz. Zaman zaman hikayenin gerçek olup olmadığı konusunda kafanızda soru işaretleri oluşabilir, ama bütün hikaye ve dizi gerçek. İlk iki sezonunda Kolombiya’da bulunan uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatında olanlara ve sonuç olarak yakalanmasını konu alan Narcos dizisi, üçüncü sezonda, Kolombiya’nın tamamında bulunan uyuşturucu baronlarının yaşamlarına odaklanır. Bu diziyi de Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Netflix Türk Dizisi Aşk 101 2. Sezon Tarihi Belli Oldu

7- Vikings

Kanada – İrlanda ortak yapımı olan Vikings dizisi, Ragnar Lothbrok isimli efsane savaşçı ve ailesinin yaşadıklarını konu alır. Diziden Viking’lerin yaşayışlarını ve kültürlerini öğrenebilir, Viking’ler hakkında meraklıysanız merakınızı da giderebilirsiniz. Oyunculuk ve senaryo hakkında bazı eksikleri olduğunu düşünsek de dizi bizce çok kaliteli bir dizi. Bu diziye de Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

8-  Suits

Meghan Markle’yi de görebileceğimiz Suits dizisi Amerika’nın en başarılı hukuk firmalarından olan Pearson Spector & Litt firmasını ele alıyor. Dizide, görsel hafızası çok kuvvetli olan üstün zekalı biri olan Mike Ross ve yılların ünlü avukatı Harvey Specter’in yolları kesişiyor. Beraber güçlü bir ekip haline geliyorlar ve maceraları çok uzun sürüyor. Toplam 9 sezon olan dizinin 7 sezonunun Netflix’te olduğunu unutmayın.

Önerilen Yazı
Avatar 2 Filmi Çekimleri Yeniden Başlıyor

9- Sex Education

Listemizin 9. sırasında isminden de kolayca anlayabileceğimiz şekilde, Sex Education cinselliği öğrenme üzerine kurulu bir dizi. Bu özelliği ile beraber klasik komedi dizilerinden ayrılıyor gibi görünse de, dizide gülebileceğimiz sahneler hatta bölümler bolca mevcut. Tek başınıza izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu dizide, ana konu seks terapisti anne ve ergenlik çağındaki Otis isimli bir genç. Dizinin 2 sezonuna da Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

10- How I Met Your Mother

En İyi Yabancı Diziler listemizin son sırasında ise sitcom kategorisinde yıllardır bildiğimiz ”HIMYM” şeklinde de kısalttığımız, How I Met Your Mother dizisi var. Dizi 2030 yılında başlıyor ve Ted Mosby dizideki anneler ile çocukların birbiriyle nasıl tanıştığını konu alıyor. Dizinin devamında ise Ted, Marshall, Lily, Barney ve Robin’in gençlik yıllarında neler yaşadıklarından bahsediliyor. Diziye Netflix üzerinden erişmemiz mümkün.

Listemizin sonuna gelirken sizlerden de dizi önerisi almak isteriz. Sizlerin en sevdiği dizi ne? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap