1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. En İyi 5G Uyumlu Telefonlar

En İyi 5G Uyumlu Telefonlar

5g-telefonlar

Ülkemiz henüz 5G teknolojisine geçmemesine rağmen teknoloji meraklıları şimdiden 5G uyumlu telefonlar araştırmasına başladı. Önce Çin’de kullanılmaya başlayan ve Avrupa’ya yayılan bu teknolojinin 2020 yılı içerisinde ülkemizde de kullanıma girmesi bekleniyor. 4G ve 4.5G sistemlerine nazaran daha hızlı veri aktarımı sağlayan 5G teknolojisi ülkemizde merakla bekleniyor.

En İyi 5G Uyumlu Telefonlar 2020

Teknoloji meraklıları uzun süredir 5G uyumlu telefonlar hangileri? 5G uyumlu telefonlar 2020 yılında ne zaman kullanılabilecek? 5G ne zaman gelecek konularını düşünmekteler. Bizlerde meraklılarını daha fazla üzmemek adına 5G uyumlu telefonların listesini hazırlamayı uygun bulduk. Bu listenin 5G uyumlu telefon almayı düşünenlere yardımcı olacağını umuyoruz.

Samsung Galaxy S20 Plus

Samsung Galaxy S20 Plus, 5G uyumlu telefon serisinin en çok tercih edileceğe benzeyen telefonlarından birisi. Samsung’un amiral gemisi olan S20 Plus, 5G özelliğinin yanında 64 MP’lik kamerası ile inanılmaz bir fotoğraf ve video deneyimi sunuyor. S20 Ultra sürümünde ise kamera çözünürlüğü 108 MP’ye kadar çıkıyor. 8K video çekme özelliği ise video çekme tutkunlarını adeta cezp ediyor. Samsung Galaxy S20 serisinin ülkemizde ki satış fiyatı 12.499 TL’den başlıyor.

Huawei Mate 20 X 5G

Huawei firmasının 5G uyumlu olarak piyasaya çıkardığı Mate 20 X 5G henüz ülkemizde satışa çıkmadı. 40 MP’lik kamerası ve yüksek çözünürlüklü FHD+ ekranı ile güzel bir satış ivmesi yakalamış durumda. Çizilme ve darbeye karşı dayanıklı ekranın kullanıldığı Mate 20 X 5G çift sim kart kullanım imkanı sunmaktadır.

Nokia 10 5G

Akıllı telefon sektörüne tam anlamı ile adapte olamayan Nokia aradaki farkı 5G teknolojisi ile kapatmayı amaçlıyor. Firmanın çıkardığı Nokia 10 toplamda 8 adet kameraya sahip. Kamera çözünürlüklerinin müşteriler üzerindeki etkisini kullanmak isteyen firma, bu telefonla teknoloji severlerin aklını çeliyor.

Oppo Reno 5G

Bir Çin firması olan Oppo Dünya’da yavaş yavaş adını duyururken 5G uyumlu telefonlar serisinde Reno 5G ile dikkat çekiyor. Snapdragon 855 işlemci ve 256 GB’a kadar çıkan hafızası ile üst düzey bir telefon olduğunu şimdiden kanıtladı. Ülkemizde henüz satışı olmayan Reno 5G, Avrupa’da 899 Euro üzerinden satışı yapılmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap