1. Ana Sayfa
  2. Arttırılmış Gerçeklik Haberleri
  3. En iyi 5 AR Uygulaması
Trendlerdeki Yazı

En iyi 5 AR Uygulaması

Arttırılmış gerçeklik sunan en iyi 5 mobil uygulamasını inceledik.


Uygulama mağazasında boş boş gezinmektense bizden size en iyş 5 Arttırılmış gerçeklik uygulaması tavsiyesi.

Arttırılmış Gerçeklik nedir ?

Arttırılmış gerçeklik henüz emekleme aşamasında olsada ortaya çıkmış çok kaliteli işler de yok değil. Akıllı telefonlarımız sayesinde bunlardan bazıları baya da ünlü oldu. Arttırılmış gerçekliği kısaca tekrar tanımlamak gerekirse, sanal objelerin gerçek yüzeyler üzerinde yayınlanması, kullanıcılara harikulade deneyimler yaşatabilecek yepyeni bir teknolojidir.

En Kaliteli 5 Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Geliştiriciler bu teknolojiyi kullanarak yoğun deneyimler yaşayabileceğimiz mobil uygulamalar geliştirmeye çalışmakta. Hep beraber bu üzerinde çokca çalışılmış AR uygulamalarını inceleyelim.

1. BBC Civilisations AR

Eğer eski kültür ve medeniyetlere ilginiz varsa, bu uygulama tam size göre. İndirmesi ve kullanması ücretsiz olan bu AR uygulama ile müzeleri salonunuzun tam ortasına taşıyacaksınız. Benim Medeniyet diye çevirdiğim The Civilisations AR uygulaması müzelerde bulunan tarihi eserleri bir kütüphanede toplamış gibi. Her bir eser iphone veya ipad üzerinde görülebiliyor. Örnek vermek gerekirse mısırlı bir mumyayı tabutu içinde görebilirsiniz. Gördüğünüz eserler hakkında bilgiler de sunan uygulama ile tarih de öğreniyorsunuz. Özellikle de tarhi derslerini sevmeyen çocuklar için adeta biçilmiş kaftan.

2. Ink Hunter

Artık çok fazla kişi dövme taşıyor, özellikle de gençler arasında çok popüler. Ve insanlar yaptırdıkları bu dövmeleri göstermeye bayılıyor, her yerde ifşa ediyorlar. Bir kısım ise o ağrılı süreci yaşamamak için yaptırmıyor.

Ink Hunter Arttırılmış uygulaması, istediğiniz dövmenin vücudunuzda nasıl gözükeceğini denemenizi sağlıyor. Ve bunu yaparken hem kendi dövme kütüphanesini hem de sizin kendi tasarımlarınızı kullandırtıyor. Hemen dene, sende sosyal medyada paylaş yeni dövmeni.

 

3. Knightfall Arttırılmış Gerçeklik Uygulaması

Bu uygulama kılıç kavgası, kaleler ve savaşlar ile alakalı bir oyun. Bu strateji oyunu sizi şövalyeler tapınağına alıp götürecek ve siz de şehir kurtarmak için çalışacaksınız. Eğer savaş oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam size göre.

4. Jigspace AR Uygulaması

Arttırılmış gerçekliğin yaygın kullanıldığı alanlardan birisi de eğitim. Hem karmaşık konuları hem de şekilleri anlaşılır kılmak için AR uygulamaları aranan araçlar. Bu uygulamalar ile derslere daha fazla dahil olabiliyor. JigSpace, bu açıdan özellikle çocukları hedefleyen bir uygulama. Uygulama ile Fen, tarih ve makine dersleri eğlenceli hale gelebiliyor.

Uygulama içindeki örneklerden biri ile örnek vermek gerekirse, “Pil nasıl çalışır” diye arattınız, telefonunuzun kamerasını düz bir yüzeye tuttunuz ve boom, 3 boyutlu bir AA pili hemen beliriverdi. Tabi pilin görüntüsü ile beraber  de adım adım açıklamalar beraber geliyor. Pili çevirebiliyor, oynayabiliyor, yaklaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz. Karışık konuları çocuklarımıza 3 boyutlu şekiller ile anlatmak için gayet güzel bir yöntem.

5. Dance Reality

Dans etmeyi ister sevin ister sevmeyin, bu uygulama ile dansa bakışınız değişecek. Dance Reality’nin bize sunduğu temel espiri, Bee adındaki sanal dans eğitmeninin odanızda belirmesi ve size temel dans hareketlerini öğretmesi. Tabii bu daha başlangıç.

Diyelim ki Salsa öğrenmek istiyorsunuz, o zaman hem Bee hem de Andy Albani odanızın ortasında beliriyor ve başlıyorlar salsa yapmaya. Beklediğinizden iyi olduğunu söyleyeyim tekrar. Tek sıkıntı hem telefonu tutup hem de hareketleri yapmak olacak.

 

 

Arttırılmış gerçeklik ile alakalı daha fazla haberi sitemizde sunmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.

Yorum Yap

Yorum Yap