1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Açıklandı
Trendlerdeki Yazı

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Açıklandı

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Açıklandı

Evde oturup keyif yaparken dizi izlemenin tadı başkadır. Eğer bu dizi çok kaliteli ve sürükleyiciyse yemede yanında yat gibisinden farklı bir zevk katar. Günümüzde genel diziler artık pek ilgi çekmediğinden farklı dizi kanallarına yönelerek ruh halimize iyi gelecek filmleri arıyoruz. Böylece günün yorgunluğunu ve bir an sıkıntılardan kurtaracak dizilere yönelerek hayatımızda ufak bir eğlence yapmaya çalışıyoruz.

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Açıklandı

Dizi konusunda oldukça etkili olan markalardan bir tanesi Netflix olarak karşımıza çıkıyor. Dünyada büyük bir yankı uyandırmayı başaran Netflix firması sinema ve dizi sektöründe diğer isimlere göre oldukça önde ilerliyor. Cüzi bir miktarda para ödeyerek artık her evde Netflix izleyebilmek mümkündür. En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi Açıklandı. Bu dizilerin listesini hazırlayarak sizlerin keyfine destek olmak istedik. Buyurun listemize geçelim.

1- Stranger Things

Stranger Things
Stranger Things

En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi listemizin ilk sırasında Stranger Things dizisi yer alıyor. İzleyecekler eminim ki kendilerini 80’ler nostaljisinde bulacaklar. Filmin üzerinde durduğu öğeler fantastik, dram, korku ve komedidir. Stranger Things dizisi Hawkins isminde bir kasaba içerisinde kaybolmuş olan çocuğun ardından başlayan fantastik ve gizemli olayları konu alıyor. Kaybolan çocuğu bulmaya çalışan bir grup çocuk ile birlikte ailelerin başlarına gelen durumlarda yer alıyor. Gayet esrarengiz ve sürükleyiciliği olan bu dizi 50-55 dakikalık bölümler yer alıyor.

2- La Casa De Papel

La Casa De Papel
La Casa De Papel

En iyi Netflix dizileri arasında yer alan La Casa De Papel soygun ve suç dizisi olarak izleyicilere sunuldu. Gayet sevilen ve herkes tarafından izlenen bir dizi olarak varlığını sürdürmeye devam eden bu güzel Netflix dizisi İspanya yapımı bir dizidir. 8 kişiden oluşan bir ekibin İspanya Kraliyet Darphanesine gerçekleştirdiği büyük soygunu ve sonrasını seyircilere yaşatıyor. İleriki sezonlarda ekibin büyümesi ile farklı soygunlar da meydana geliyor.

3- Lucifer

Lucifer
Lucifer

Cehennemden dünyaya gelen Lucifer, Los Angeles şehrinde yaşamaya başlar. Dünyaya geldikten sonra eğlence ortamlarına giden ve her şeyi yapan bir insan haline dönüşen Lucifer, Polis Departmanında çalışan Chloe Decker ile beraber suçluları yakalamaya çalışır. Özetle dizinin konusu Lucifer’in maceraları üzerine dayalı. Fakat gayet eğlenceli ve sürükleyici konusu ile birlikte vaktinizi bu dizi için ayıracağınıza emin olabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Netflix Dizileri Arasında Yer Alan The Politician 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

4- The Witcher

The Witcher
The Witcher

The Witcher konusu Rivyalı Geralt üzerine kuruludur. Bu kişi yalnız çalışan canavar avcısı olarak bilinir. Rivyalı Geralt kendisine insanların dünyasında yer ayırmaya çalışır. Zamanla kendisini büyücü ve önemli bir sırrı saklayan prensesin yanında bulur. Bu üçlü birlikte adımlarını atar ve kıta içerisinde yollarını bulmaya çalışırlar.

5- Messiah

Messiah
Messiah

Bu dizi herkesin dilinde dolaşan ve inanış haline gelen Messiah’ın geri dönüşü ve dünyayı kötü zamandan kurtaracak inancı konu alan bir dizidir. Kendisini önemli ve farklı bir kişi olduğunu söyleyen Al Messiah Eva Galler isimli bir CIA ajanı tarafından takip edilir. Dünya’da çeşitli olaylar farklı felaketler ortaya çıkar ve insanlık bu kişinin gerçekten beklenen kişinin olduğuna inanmaya başlar.

6- The Family

 

The Family
The Family

Netflix dizileri arasında çok dikkat çeken ve gerçekten esinlenerek yapılmış önemli bir yapıt bulunuyor. Bu dizinin adı ise The Family. Bu dizinin konusu devletin içerisinde bulunan gizli örgütleri anlatıyor. Gizlilik konusunda taviz vermeyen ve devletleri yöneten kişilerin yaptıkları işleri anlatan heyecan dolu bir filmdir. Tüm dünya üzerinde var olan hedeflerini gerçekleştirmek adına yaptıkları özel planları ve uyguladıkları adımları izlerken şok olacaksınız.

Önerilen Yazı
Netflix Filmleri Arasında Olan Eurovision Parodi Filminin Fragmanı Yayınlandı

7- Dark

Dark
Dark

Dark dizisi çok karmaşık bir ilişkiler ağıyla örülü olan özel bir yapımdır. Konusu Winden kasabasında geçiyor ve bu kasaba 33 yılda bir tekrarlı bir şekilde kaseti geri sarar gibi yeniden başlatıyor. Bu kasaba içerisinde yaşayan tüm insanlar üç ayrı zaman dilimini yaşadıklarını anlıyorlar.

8- Altered Carbon

Altered Carbon
Altered Carbon

Altered Carbon dizisinin konusu insan bilincinin ense kısmında yer alan dijital belleklerde korunmasıdır. Tüm bedenler bu sayede elbise gibi değiştirilebiliyor ve klonlanabiliyor. Takeshi Kovacs adında bir mahkûm 250 yıl sonra işlenmiş bir cinayeti çözmesi amacı ile yeniden bedenleniyor. Bu şekilde konu çeşitli farklı olaylarda gelişerek heyecan dolu dakikalar sunuyor.

9- Black Mirror

Black Mirror
Black Mirror

Bilim kurgu tarzını yansıtan Black Mirror dizisinde macera ve drama gibi olaylarda mevcut. Dijital çağ ve modern çağın üretmiş olduğu değişik distopik olayları konu alan bu dizi film izlenirken seyircileri bağlamayı başarıyor. Adına layık bir şekilde gayet karanlık ve iç sıkıntısı verdiği kadar izleme heyecanını tavan yapıyor.

10- Peaky Blinders

Peaky Blinders
Peaky Blinders

En çok izlenen Netflix dizileri arasında karşımıza Peaky Blinders ismi çıkıyor. Filmin konusu ise 1900’lü yılların başında geçen sokak çeteleri tarafından kontrolü sağlanan Birmingham doğuşlu Peaky Blinders çetesinin İngiltere’de yükselişini anlatıyor. Dram ve suçun bir arada olduğu bu diziyi izledikten sonra iyi ki izlemişim diyeceksiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap