1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. En Az Isınan Akıllı Telefon Modelleri Ortaya Çıktı

En Az Isınan Akıllı Telefon Modelleri Ortaya Çıktı

enazisinan

Oyun oynarken, hararetli bir iş yaparken veya mesajlaşırken telefonumuzun ısınması bizleri biraz kızdırabiliyor. Resmen alev alırcasına ısınan telefonları artık satarak kurtulmak istiyor, yeni bir telefon modeline geçiş yapmak istiyoruz. Ancak modelini, işlemcisini ve özelliklerini net olarak bilmediğimiz ve satın aldığımız hemen hemen her telefon da ısınma sorunuyla karşımıza geliyor. Araştırma şirketlerinden birisi olan Master Lu, en az ısınan akıllı telefon modelleri listesini yayınladı. Peki bakalım hangi modeller daha az ısınıyor?

En Az Isınan Akıllı Telefon Modelleri

Araştırma şirketlerinden birisi olan Master Lu, artık son zamanlarda telefonların ısınma sorununa yöneldi diyebiliriz. Bu alanda çalışma yapan ve çalışma sonuçlarını yayımlayan firma, en az ısınan telefonu da ortaya çıkardı. Tahmin edeceğiniz üzere stabil çalışan ve normal kullanıcıları düşünen firmalardan birisi olan Vivo, bu listede ilk sıraya girmeyi başardı.

Listenin ilk sırasına baktığımızda Vivo markasını rahatlıkla görebiliyoruz. Yayınlanan verilere ve yapılan testlere göre Vivo U3x en az ısınan akıllı telefon diyebiliriz. Sıcaklık olarak 27.96 santigrat derece olarak test edilen telefonun gerçekten de fazla ısınmadığını ve kullanıcıya problem çıkarmadığını belirtebiliriz. Hatırlarsanız Vivo, bu modelinin tanıtımını yaparken telefonun asla ısınmayacağını ısınsa bile bu durumun rahatsızlık boyutuna ulaşmayacağının garantisi de vermişti.

Listede Bilindik Markalar Var

En az ısınan modeller arasında birinci sıraya yerleşen Vivo’nun hemen arkasında Samsung ve Redmi gibi markalar da bulunuyor. Samsung modellerinden birisi olan M30s modeli de en az ısınan telefonlar listesine girmiş. Ayrıca Redmi markasından da 8 serisi ve iQOO Neo 855 modelleri listede yerini aldı. Bu modellerin dereceleri hakkında bilgi verilmezken, araştırmacı firma başka hiçbir detaya da değinmedi.

İlerleyen günlerde de bazı firmalar tarafından daha farklı testlerin uygulanacağı açıklandı. Yani anlayacağınız üzere artık her markanın ve modelin en ince ayrıntısı bile ortaya çıkacak. Bu sayede kullanıcılar telefon tercihi yaparken bir nebze de olsa rahat davranabilecekler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap