1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Elon Musk Tesla’nın Yeni Gelişmiş Pil Teknolojisini Duyuracak

Elon Musk Tesla’nın Yeni Gelişmiş Pil Teknolojisini Duyuracak

elon musk tesla

Tesla CEO’su Elon Musk, 22 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Batarya Günü’nde “pek çok harika şey” duyurusunu yapacağını açıklamıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre Elon Musk, Tesla’nın yeni batarya teknolojisi ile ilgili önemli bir açıklama yapacak. 

Tesla’nın Batarya Gücünü ve hissedarlar toplantısının bu yıl biri koronavirüs pandemisi olmak üzere çeşitli nedenler nedeniyle birkaç kez ertelendiğini biliyoruz. Tesla geçtiğimiz ay, hissedarları için çevrimiçi bir toplantı yapma niyetinde olduğunu açıklamıştı. Tesla’nın Batarya Günü’ne gelince ise etkinlik çoğunlukla sanal olarak gerçekleştirilecek ancak sınırlı sayıda kişiler şahsen katılım sağlayabilecek.

Elon Musk Tesla Araçlarının Yeni Bataryasını Tanıtacak

Otomobil üreticisi Tesla’nın, gelişmiş batarya teknolojisini duyuracağına yönelik söylentiler uzun süredir devam ediyor. Tesla’nın düzenleyeceği etkinliğin ana konusu olacak olan bu yeni batarya ile Tesla elektrikli araçlarını daha ekonomik hale getirecek yeni batarya teknolojilerinden bahsedilecek. Tesla’nın yeni batarya teknolojisi ile ilgili olarak daha öncesinde geliştirilen elektrikli otomobillerin menzilini önemli ölçüde arttıracak bataryaların üretimine başlandığının bilgisi çeşitli kaynaklar tarafından ortaya atılmıştı. 

Tesla’nın duyurusunu gerçekleştireceği yeni bataryalarının kobalt içermeyeceği ve minimum bir miktar ile sınırlandırılacağı aktarılıyor. Tesla’nın yeni bataryasının ne gibi özelliklere sahip olacağı şimdilik bilinmiyor olsa da, Elon Musk Tesla’nın yeni araçlarında kullanılacak yeni bataryaya dair diğer özellikleri etkinlik esnasında açıklamasına bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap