1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Elon Musk Planları Ses Getirecek Cinsten

Elon Musk Planları Ses Getirecek Cinsten

elonmuskk

Son zamanlarda teknoloji dünyasının en çok konuşulan insanlarından birisi olan Elon Musk, geçtiğimiz aylarda ilk defa uzaya insan gönderilmesinin önünü açmıştı. SpaceX sahibi Elon Musk, ilerleyen tarihler için de insanlık adına planlar düşünüyor. Elon Musk planları her ne kadar ses getiren cinsten olsa da, insanı biraz da ürkütüyor. Peki bakalım yeni planlar neye işaret ediyor?

Elon Musk Planları – İlk Plan İnternetti!

Henüz 90’lı yıllarda internetin yeni gelişmeye başlamasıyla beraber, Elon Musk ilerleyen dönemlerde internetin insan hayatını tamamen değiştireceğini savunmuştu. İnterneti bir sindirim sistemine benzeten Musk, haklı çıkmış gibi görünüyor.

Peki Ya Yapay Zeka?

İnternet adımından sonra soluğu yapay zeka konusunda bulan Musk, çıktığı bir konferansta bu konuya da değinmişti. Açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda bilgisayarlarımız, bizden daha üstün ve akıllı olacak.

Yenilebilir Enerji Düşüncesi

Yenilebilir enerji kaynaklarıyla öğrenciyken bile ilgilenmeye başlayan Musk, insanlığın bu enerji gücü sayesinde kurtulacağına inanıyordu. Ayrıca yeni ve sürdürülebilir bir enerji teknolojisi üretmeyi hedefleyen Musk, büyük ihtimalle bu projenin de altından kalkacak.

İnsanların Genetiği Değiştirilebilir

Bildiğiniz gibi çağımızın hastalıkların olan kanser nedeniyle, 50 yaşındaki insanlarımızı bile kaybediyoruz. Elon Musk’un planına göre insanların genetiği değiştirilecek ve insanlar kanser gibi hastalıklardan ölmeyecek. Bunun yerine hasta, genetiğiyle oynanmasına izin verecek ve hücrelerini yenileyerek hastalıktan tamamen kurtulacak.

Yaşam Alanları Genişleyebilir

Dünya dışında da bir yaşam olduğuna inanan Elon Musk, yaşam alanını genişletmek için uzay gemileri yapmayı planlıyordu. Bu sayede dünya dışında da bir adım atılacak ve yeni yaşam alanları oluşturulacaktı.

Bu zamana kadar dünya çapında büyük ses getiren Musk, şu an bu planlar üzerinde çalışıyor. Sizce uzaya insan gönderen birinin bu planları gerçekleştirme ihtimali var mı? Yorumu size bırakıyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir