1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Ekran Altı Kamera Teknolojisi İçin Geri Sayım Başladı!

Ekran Altı Kamera Teknolojisi İçin Geri Sayım Başladı!

ekra altı kamera

Akıllı telefon piyasası yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte her geçen gün büyümeye ve yeni modeller ile birlikte çeşitlenmeye devam ediyor. Akıllı cihazlarda en çok dikkat edilen ve önem verilen ayrıntılardan birisi ise kameralar olarak ifade ediliyor. Akıllı telefon alan kişiler öncelikli olarak telefonun kamera değerine ve tasarımına bakıyor. Son günlerde tasarımın da ön plana çıkması yeni modelleri ve çalışmaları beraberinde getirmeye başladı. Bir süredir ekran altı kamera teknolojisi konuşulmaya başlandı. Bu konuda teknoloji meraklılarına müjdeli haberi verelim! Ekran altı kamera teknolojilerinde geri sayım başladı!

Aslında uzun zamandır tasarlanan ancak bazı teknolojik engellerin ortaya çıkmasının ardından istenildiği gibi beklenen tarihte insanlarla buluşturulamayan ekran altı kamera teknolojisi için yeni adımlar atıldı. Ünlü ekran üreticisi olarak bilinen Visionox şirketi tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte aslında teknolojinin tasarlandığı ve seri üretim için gün saydığı belirlendi.

Ekran Altı Kamera Seri Üretime Geçecek!

Ekran altı kameralar aslında yeni bir teknoloji olması nedeniyle kısa sürede büyük heyecana neden oldu. Özellikle artık bir zorunluluk halini alan ve herkeste bulunan akıllı telefonların tasarımı için bir ilk olması bekleniyor. Genellikle cihazlarda şimdiye kadar kamera sistemi için çentik ya da bir delik bulunuyordu. Bu durum ekranın bölünmesine ve küçülmesine neden oluyordu. Tasarım olarak bakıldığında da bir bütün olarak görünmemesi teknoloji üreticilerini yeniden harekete geçirdi.

2020 Yılının Sonunda Akıllı Cihazlar İçin Geliyor!

Teknolojinin ne zaman kullanılabilir hale geleceği merak konusu olmuştu. Bunun ardından şiket tarafından da yapılan açıklamalar sonrasında 2020 yılının sonunda beklenildiği gibi seri üretime geçmesi planlananlar arasında yer alıyor. Daha iyi bir teknoloji sunmak ve kullanıcıları olumlu anlamda etkilemek için şirketin bir anlamda donanım iyileştirmeleri için de planlamalarının olduğu belirtildi.

Yeni çalışmaların ardından piksek teknolojisi, özel bir piksel çalışması ve şeffaf malzemelerle birlikte teknolojinin kullanılabilir hale getirilmesine karar verildi. Özel bir yazılım algoritması sunulacağı için ekran üretim şirketi cihaz sahipleri ile bir araya gelerek bazı konularda iş birliği yapacağını duyurdu.

Önerilen Yazı
Lovoo Hesap Silme İşlemleri İçin Gerekenler
Yorum Yap

Yorum Yap