1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Dünyanın En Pahalı Oyunu Star Citizen Mi Oluyor?

Dünyanın En Pahalı Oyunu Star Citizen Mi Oluyor?

Dünyanın En Pahalı Oyunu Star Citizen Mi Oluyor

Yıllar önde geliştirilmeye başlayan oyun için şimdilerde bağış toplanıyor. Toplanan bağışlar sayesinde Dünyanın En Pahalı Oyunu Star Citizen Mi Oluyor?

Dünyanın En Pahalı Oyunu Star Citizen Mi Oluyor?

Özellikle bağımsız oyun geliştiricileri bazen oyunun bütçesi için yapımcılarla iletişime geçmeyip, direkt olarak oyuncularla iletişime geçmektedir. Hal böyle olunca oyunculardan da oyunun geliştirilmesi için bağış yapması istenmektedir. Mali gücünü oyuncularından alan oyunlardan biri de Star Citizen olmuştur.

Star Citizen oyunu için 2.7 milyondan kişi 300 milyon dolardan fazla bağışta bulunda. Oyuna bu denli bağış yapılmasının en önemli sebebinin 9 yıl önce başlamış olması olarak nitelendiriyoruz. 9 Yıl önce başlayan ve 300 milyon dolardan fazla bağış yapılan proje bitecek gibi durmamaktadır.

Projenin en büyük ölçekli güncellemesi geçen yılın nisan ayı içerisinde gelmişti. Bu güncellemede oyunda yer alan kapılar üzerinde yeniden çalışıldığı belirtilmişti. Sürekli olarak yeni gemiler, silahlar ve ziyaret edilebilecek mekanlar eklenmekte. Elbette oyuna sürekli eklenen yenilikler, oyunun geliştirme sürecinin bitmeyeceğinin göstergesi gibi duruyor.

Dünyanın en pahalı oyunu Destiny olduğunu biliyoruz. Star Citizen ikinci sırada yer alıyor. Ama oyun bu şekilde gelişmeye devam ettikçe Destiny’i de geçeceğini düşünüyoruz. Bu yılın ikinci çeyreğinde gelecek olan 3.10 güncellemesi ile beraber oyuna iki yeni mekan, gemi yapay zekasında geliştirmeler, yeni bir silah hasar türü, topçu geliştirmeleri ve gemilerle alakalı ince ayarlar gelecek. Yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Önerilen Yazı
Mafia: Definitive Edition Geliyor! – Oyun Fragmanı Yayınlandı

Yorum Yap

Yorum Yap