1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Dünyada En Fazla Tıklanan 6. Site Eğitim Bilişim Ağı (EBA) oldu!

Dünyada En Fazla Tıklanan 6. Site Eğitim Bilişim Ağı (EBA) oldu!

ziya selcuk

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs salgını süresince ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sitesi ve uygulamaları üzerinden uzaktan eğitim üzerinden ders veriyordu. Aynı zamanda da öğrencileri YKS, LGS gibi sınavlara hazırlıyordu. EBA sistemi ilk açıldığı zamandan beri sıkça kullanılan bir siteydi ve koronavirüs ile birlikte kullanımı daha da arttı. Bu artış verilere de yansımış gibi gözüküyor. EBA, eğitim konusunda Dünyada En Fazla Tıklanan sitelerden birisi olmayı başardı. Detaylar yazımızda..

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ‘dan Yeni Rekor

EBA, koronavirüs süresince yapmış olduğu atılımlar sonucunda, dünya genelinde ses getirmiş durumda. Açıklanan son verilere göre EBA, en çok tıklanan eğitim siteleri arasında Türkiye’de rakipsiz bir durumda. Dünyada ise EBA, 23 Mart’la 5 Haziran tarihleri arasında 2 milyar 753 milyon 847 bin 548 tıklanma sayısı ile eğitim sektöründe 6. oldu. EBA’nın başarısı sadece eğitim sektöründe de değil. EBA bu başarısı ile birlikte Türkiye’de en çok tıklanan 11. internet sitesi olmayı da başardı. EBA’nın bu başarısı bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Önerilen Yazı
65 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

LGS için Son Tekrar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA’nın başarısını kutlarken LGS sınavı öncesinde ailelerin ve öğrencilerin endişelerini dile getirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavı öncesi son bir tekrar yapılacağını açıkladı. Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı, “Çocuklarımız ve velilerimiz şunu bilsinler, bizim belli bir kontenjanımız var. Belirli öğrencilerimiz her hâlükârda bu sınavı kazanacak. Sınavlı okullarla ilgili bir kontenjanımız var. Bu kontenjanın kapsadığı sayıda çocuğumuz bu sınavı kazanacak. Soruların kolay ya da zor olması söz konusu değil. Bizim 81 ilde ölçme değerlendirme merkezimiz var. Öğretmenlerimiz binlerce soru hazırlıyor. Ankara’da her ay iki kez yayınladığımız örnek sorular var. 8 Haziran’da LGS’de son tekrar diye TRT EBA’da çalışma olacak. Bunu çocuklarımızın kaçırmamasını tavsiye ederim. Biz ders dışı, kazanımda olmayan soruyu sormayız. Konular belli, potansiyel sorular belli, sadece oturup odaklanmalılar.”

Peki sizler EBA’nın bu başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap