1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Rehber Yayınladı

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs ile Mücadele Kapsamında Rehber Yayınladı

Dünya Sağlık Örgütü

Dünya genelinde 6 milyondan fazla kişiyi enfekte eden koronavirüs salgını etkisini hala devam ettirirken bir yandan da dünya genelinde normalleşme adımları atılıyor. Ekonomik sıkıntılar dünya genelinde baş gösterirken, insanların sosyalleşme ihtiyacı da günden güne artıyor. Vaka ve vefat sayısı azalan ülkeler normalleşirken aslında risk devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü de koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni bir rehber yayınladı. Bu rehberde neler yer alıyor? Detaylar haberimizde.

Koronavirüs salgını etkisini günden güne arttırırken bir yandan da normalleşme çabalarımız dünya genelinde devam ediyor. Uzmanlar erken derken, devletler salgının ekonomik sonuçlarını en aza indirmeyi düşünerek normalleşme planları açıklıyor, normalleşme çalışmalarında bulunuyor. Şu an dünya genelinde büyük bir belirsizlik hakim olsa da, hepimiz bir şekilde normal hayatımıza, işimize, eğitimimize dönmek zorundayız. Dünya Sağlık Örgütü de bununla ilgili bir rehber hazırlayıp bizlerle paylaştı. Peki bu rehberde neler yer alıyor?

Önerilen Yazı
Google Haritalar’dan Dev İşletme Desteği

Dünya Sağlık Örgütü, virüsün ikinci dalgasının başlamaması için ve oluşabilecek senaryoları engellemek için bir rehber hazırladı. Hazırlanan bu rehberde, “COVID-19 bağlamında bu tür etkinlikler virüsün yayılmasını hızlandırabilir. Bu tür etkinliklerin siyasi, kültürel, sosyal ve ekonomik faydaları olabileceği için yetkililerin bazı önlemler alması gerekiyor. Bunlar arasında girişlerde oluşacak kuyruklarda mesafeye önem verilmesi, ulaşım aracı sayısının artırılması, mesafeli oturma düzeni gibi önemler alınmalıdır.” ifadesi yer aldı.

Peki sizler koronavirüsün yayılımı ve ikinci dalga ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap