1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. DSÖ’nün Koronavirüs Açıklaması Fazlasıyla Korkutuyor

DSÖ’nün Koronavirüs Açıklaması Fazlasıyla Korkutuyor

koronadsö

Son zamanlarda tüm dünyayı çevreleyen ve ülkemizde de düşüşe geçmeyen yeni tip koronavirüs, artık dış ülkeler tarafından durdurulamıyor. Özellikle Brezilya ve ABD merkezlerinde de vaka sayısının yükselmesiyle beraber Dünya Sağlık Örgütü de açıklamalarda bulundu. DSÖ’nün koronavirüs açıklaması gerçekten de hepimizi korkutan bir nitelik taşıyor. Peki uluslararası kurum, bu konu hakkında ne dedi?

DSÖ’nün Koronavirüs Açıklaması Korkutucu

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamasına göre, koronavirüs artık durdurulamayacak boyutlara ulaşmaya başladı. Son yapılan açıklamalara göre dünya, henüz en yüksek seviyeyi görmedi. Günden güne daha da yükselen vakalarla beraber en yüksek verinin, henüz görünmediği kaydedildi.

Uluslararası kuruluşun bir diğer açıklamasına göre de aşı çalışmaları yetersiz kalabilir. Yani koronavirüs aşısının bulunması bir hayalden öteye geçemeyebilir. Bu konu hakkında onlarca ülke çalışmalarını sürdürse de, henüz aşı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Bu Yıl Okullar Açılacak Mı?

Öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu da okullar diyebiliriz. İlk etapta üniversiteler için bilim kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, okulların açılıp açılmamasıyla alakalı da net bir bilgi yer almıyor. Temmuz ve Ağustos aylarındaki vaka sayılarını takip edeceklerini dile getiren bilim kurulu uzmanları, bu iki aylık süreçteki sonuçlara göre okulun açılıp açılmamasına karar verecekler.

Uzmanlar Fazlasıyla Endişeli

1 – 27 Haziran tarihleri arasındaki verileri inceleyen uzmanlar, dünya çapında günlük 4.700 civarı kişinin hayatını kaybettiğini raporladı. Günlük vefat sayısının fazla olması, vaka sayısının da fazla olmasıyla beraber endişeleri de beraberinde getirmeye başladı. Bu konu hakkında fazlasıyla endişeli olan uzmanlar rekor vaka sayısını henüz görmediklerini söyledi. İddialara göre koronavirüs vakaları daha da yükselecek ve aşı da bulunamayacak. Peki siz bu iddialara hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap