1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. DSÖ, Koronavirüs’te İkinci Dalga Bekledikleri Tarihi Açıkladı

DSÖ, Koronavirüs’te İkinci Dalga Bekledikleri Tarihi Açıkladı

dsö ikinci dalga

Koronavirüs salgını ülkemizde son haftalarda kontrol altına alınmıştı. Ülkemizde kontrol altına alınan bu salgın, dünya genelinde ise etkisini arttırmaya devam ediyor. DSÖ ise, salgını kontrol altına aldığını düşünen ülkelere bir uyarıda bulundu. Salgının henüz geçmediğini hatırlatan Dünya Sağlık Örgütü, ülkelerin ikinci dalga için hazır olması gerektiğini şimdiden hatırlattı. Salgının seyrine ilişkin bazı açıklamalarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge ikinci dalga hakkında ne söyledi? Detaylar haberimizde..

İkinci Dalga Tehlikesi ile Karşı Karşıyayız!

Koronavirüs ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, salgının Avrupa’da eskisine göre daha iyi bir durumda olmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi. Fakat bu olumlu gelişmelerin ikinci dalgayı engellemeyeceğini belirtti. Hazırlık yapılması konusunda şimdiden dikkat çekmeye çalışan Kluge, şu sözleri söyledi. Kluge, “Avrupalı ülkelere şunu söylemek istiyorum; eğer durum iyiye gidiyorsa, bu kutlama yapma zamanı değil hazırlık yapma zamanıdır. Sonbahara hazırlanmalıyız” dedi.

Önerilen Yazı
15 İldeki Sokağa Çıkma Kısıtlaması İptal Edildi

İkinci dalga ihtimalinin de Eylül gibi olduğunu söyleyen Kluge, bu salgının asla küçümsenmemesi gerektiğini ve normalleşme adımlarının yanında hazırlık yapılması gerektiğini de söyledi. Kluge, Bu salgının Eylül ayında mevsimsel grip ile yayılması hastanelerdeki yoğunluğu arttıracağından dolayı şimdiden önlem alıp hazırlanmanın en doğrusu olacağını söyledi

Peki sizler koronavirüs salgınında geleceğimizi ne durumda görüyorsunuz? Sizce ikinci dalgayı dünya kaldırabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap