1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Dropbox Yeni Özellikleri İle Artık Daha Güvenli

Dropbox Yeni Özellikleri İle Artık Daha Güvenli

Dropbox Yeni Özellikleri İle Artık Daha Güvenli

Depolama ve şifre saklama uygulamaları günümüzde birçok kişi tarafından kullanılıyor. Otomatik şifre tamamlama ve kaydetme gibi kolaylıklar sebebiyle bu programlara ilgi oldukça büyük. Dropbox Yeni Özellikleri İle Artık Daha Güvenli

Dropbox Yeni Özellikleri İle Artık Daha Güvenli

Ayrıca telefon hafızasında fazla yer kaplayan bazı dokümanların da bir çevrimiçi alanda saklanması insanların genel tercihleri arasında yer alıyor. Bu ihtiyaçları karşılayan, depolama ve veri saklama gibi özellikleri bünyesinde barındıran Dropbox özellikle android cihazlarda sıklıkla kullanılıyor.

Depolama alanınızı işgal eden görsel, doküman, evrak ve verilerinizi de çevrimiçi alanlarda depolamanıza olanak tanıyor. Birçok özel bilginizi saklamaya ihtiyaç duyduğunuz bu program yeni güvenlik önlemleri ile size farklı özellikler sunacak. Bunlardan ilki şifreleme işlemleri olacak. Diğer bir özellik ise önemli belgelerin saklanacağı bir kasa olacak. Son özelliği ise bilgisayar yedeklemeye olanak tanıyor.

Şifre Özellikleri

İlk olarak şifre birleştirme ve koruma özelliği aktif hale gelecek. Bu özellik sayesinde tüm şifrelerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde şifrelerinizi saklayabilirsiniz. Dropbox password olarak adlandırılacak olan bu sistem tüm kullandığınız şifrelerinizi kaydediyor. Uygulama ve tarayıcı aracılığı ile giriş yaptığınız hesapların şifrelerini siz çıkış yapsanız bile cihazınızda kaydetme imkânı sunuyor. Böylece şifreleriniz kaybolmuyor ve güvenle depolanıyor. Şifreler ise özel bir kodlama ile saklanıyor. Bu kodlama sayesinde dışarıdan erişim ihtimali sıfırlanıyor. Güvenlik üst seviyeye çıkarılıyor.

Diğer Yeni Özellikler

Doküman kasası ise size ait özel belgelerin saklanmasını sağlayacak. Bir kasa olarak açıklanan bu özellik ile doğum belgesi, tapu, kimlik bilgileri gibi saklamak istediğiniz özel ve önemli belgeleri güvenle saklayabilirsiniz. Dropbox vault olarak geçen bu özellik birçok özel bilginizi rahatlıkla sağlamanıza imkân verecek. 6 haneli bir şifre ile kasanızı korumaya alma ve istenildiği zaman erişme olanağı Dropbox vault ile kullanıcılara sunulacak. Ayrıca Dropbox, bilgisayarlar için de önemli bir güncelleme getiriyor. Dropbox plus ile bilgisayarınızdaki verilerinizi otomatik olarak yedeklemeniz mümkün kılınıyor. Bu sayede dosyalarınız uzun yıllar boyunca güvenle saklanıyor. Bilgisayar ile alakalı bir sorun yaşadığınız da tüm dosyalarınızı yeniden sisteminize yüklemeniz mümkün kılınıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap