1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Drone’ler Bu Kez De Sağlıkçılar İçin Havalanacak

Drone’ler Bu Kez De Sağlıkçılar İçin Havalanacak

Drone’ler Bu Kez De Sağlıkçılar İçin Havalanacak

Drone’ler yaklaşık olarak 5-6 yıldır yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu cihazlar geliştirilmeye başlandıkça hayatımızın her alanında yer almaya başlarken; İngiltere drone’leri yeni bir sektör için kullanmaya başladı. Bilindiği gibi droneler savaşta bile kullanılmıştı; sağlık alanında ise böyle bir uygulama ilk defa yapılacak.

Bütün dünya artık covid 19 virüsünün ne olduğunu çok iyi biliyor; bu hastalık yaklaşık olarak 4 ay önce Çin’de ortaya çıkmış daha sonrasında bütün dünyanın başına musallat olmuştu. Dünyanın en gelişmiş kıtalarından biri olan ve bütün fakir ülkelerde yaşayan insanların hayali olan Avrupa ise hastalıktan daha çok etkilenmişti. O Avrupa hastalığa karşı drone’leri kullanacak. İşte detaylar

Sağlık ekipmanı servisi drone’ler

Sağlık ekipmanı servisi drone’ler

Korona olarak adlandırılan bu hastalıkta ekipman çok önemli bir yer tutuyor; hem sağlıkçılar için hem de halk için, maske ve dezenfekten olmazsa olmaz. Bu malzemelerin önemli olması acil olmalarını da ön plana çıkardı. Bunun için İngiltere daha hızlı  ekipman taşımak amacıyla drone adı verilen cihazları kullanmaya karar verdi. Bu şekil de ülkesinde yaşanan büyük felakete karşı zaman olarak öne geçmiş olacak. Drone’lerle bu iş ne kadar yürüyecek; onu şimdilik bilmezken bunu da bize zaman gösterecek.

Önerilen Yazı
Corona Virüsü Aşısı Bulundu Mu?

ABD ve Rusya robot kullanmaya başladı

ABD ve Rusya robot kullanmaya başladı

Drone İngiltere’de kullanılmaya başlanırken ABD ve Rusya bu işe yeni bir boyut kazandırarak işleri teknoloji ile çözmeye karar verdi. Robotlar hayatımızın her alanında yer almaya başlamışken, sağlık alanında böyle büyük bir iş için kullanılması ilk defa gerçekleştirilecek bir durumdur. Özellikle bu kadar kritik bir noktada İngiltere ve ABD’nin yeni teknolojik silahlarının başarı yüzdelerini zamanla hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap