1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Donald Trump Covid-19 Aşısı Hakkında Açıklama Yaptı!

Donald Trump Covid-19 Aşısı Hakkında Açıklama Yaptı!

2020-07-16_12-21-31

Donald Trump Covid-19 ile ilgili yaptığı paylaşımında yeni bir aşı çalışmasının yolda olduğunu ve yakın bir zaman içerisinde 30 bin kişilik bir ekibin bu aşı limitine dahil olacağını söyledi. Trump bu konuda ön plana çıkarılan her bir seçeneği incelemeye devam etti diyebiliriz. Pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olan virüsle ilgili en geniş önlem aşı olarak biliniyor. Tabi bu aşının çıkması ve ön planda yer alması biraz farklı bir süreç. Bu yüzden de aşı ile ilgili farklı çalışmalar herkesin beklentisi olmuş durumda. Aşı çalışmaları ile ilgili olarak yavaş yavaş sona gelinmeye başlanması herkese dair daha hızlı bir çalışma sunuyor.

Aşı çalışmaları konusunda önemli bir çalışma yapan ABD, bu süreçle ilgili olarak aşıda harika haberlerimiz var dedi ve geçtiğimiz günlerde çok yakın bir zamanda bu aşının duyurulacağını düşünüyorum diyerek twit attı. Bu yüzden yapılan paylaşımlar Trump tarafından önemli ölçüde ön plana çıkarıldı. Aşı için çok yakında hazır olacak diyen Trump, bu konuya dair daha etkili bir üretim yapılacağını söylüyor.

Donald Trump Covid-19 ile ilgili çıkışlarıyla meşhur!

Aşılarla ilgili ve hastalıkla ilgili yaptığı çıkışlarla meşhur olan Donald Trump, bu konuya ilişkin geniş bir çalışma yapıldığının bilgisini verdi. Şuana kadar 45 gönüllü üzerinde denen aşı coronavirüsüne karşı bağışıklık sağlamaya başladı. Bu tabi tek başına yetersiz bir sayı. Bu sayıyı daha da desteklemek için ekstra sayılar gerekiyor. Aşı yapılacak kişilerin kanına destekler yaparak yeterli antikorun oluşması sağlanıyor.

Koronavirüs konusunda ön plana çıkarılan seçeneklerle ilgili olarak kan testlerinin tamamını kendinize dair kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Aşı ile ilgili olarak değişen ve yenilenen bütün seçenekler için geniş bir yan etkiden bahsetmemiz mümkün olacaktır. Yan etki durumuna bakarsak, tam olarak bir yan etki görülmese de bazı konularda yorgunluk, baş ağrısı ve ateş gibi belirtilerin olabileceği belirtiliyor. Bu belirtiler bakalım nasıl karşımıza çıkacak ve nasıl semptomlar gösterecek? Hep birlikte merakla bekliyoruz.

Daha kapsamlı aşı testleri için 27 Temmuz tarihi belirlendi. 30 binden fazla hasta için yapılacak olan aşı için yan etki durumuna bakılacak ve her şey not alınacak. Bu araştırma bugüne kadar covid-19 ile ilgili bir çalışma olduğu için en geniş aşı olacak diyebiliriz. En büyük araştırma olacağını söyleyebileceğimiz bu aşı yapılarının bütün seçeneklerini kendi içinde değerlendirebilir ve yenileyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap