1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Dolar Ne Zaman Düşer 2020 ?
Trendlerdeki Yazı

Dolar Ne Zaman Düşer 2020 ?

Dolar Ne Zaman Düşer 2020

Corona Virüsü Sebebiyle Dolar Fiyatları giderek artmaya devam ediyor. Dün 1 Dolar 7 TL’nin üzerine çıkmıştı. Bugün hala o seviyesini korurken insanların aklında olan soru değişti. Dolar Ne Zaman Düşer 2020 ? 

Özellikle yurt dışı piyasaları karışık halde gelişmeye devam etmekte. Bundan ötürü ülkelerde para birimleri üzerinde yapılan baskılar devam ediyor. Dolar endeksi gittikçe güçleniyor ve bundan ötürü oluşan küresel dolar ihtiyacıyla Türk Lirası’na yapılan baskı da artış gösteriyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak en son yaptığı açıklama da, enflasyonda herhangi bir artış beklemediğini, yılın son çeyreğinde de toparlanma beklendiğini belirtmişti.

Dolar Giderek Yükseliyor!

Dolar Giderek Yükseliyor!
Corona Virüsü sebebiyle Türk Lirası giderek düşmeye devam ederken, piyasalar da hareketlenmektedir. Özellikle Dolar Giderek Yükseliş gösterirken, doları da euro takip etmektedir. Piyasalar aslında TCMB’nin swap anlaşmasını takip etmekte. Yani Swap kanalları kapalı olduğu sürece Türkiye’nin de döviz ihtiyacı artmaktadır. Yani bu demek oluyor ki Corona Virüs vaka sayısı arttıkça döviz de de artış devam edecektir.

Dolar Ne Zaman Düşer  ?

Dün zayıf ekonomilerle baskı altında kalan Türk Lirası bugün bir nebze de olsa toparlanıyor. Gelişmekte olan Ülkelerin para birimleri de hafif alıcılı görüntülü sergilemeye devam etmekte. Türk Lirası hala baskı altında kalırken dolar bu sabah güne 7.25 seviyesinde başladı.

Dolar Ne Zaman Düşer  ?

Bize göre kurda yaşanan yükselişin ardından dolar, bir kaç gün kendini bu seviyelerde korumaya devam edecek. 7’nin altına düşer mi diye sorarsanız bu süreç de böyle bir rakam zor gibi gözüküyor. Bugün veya yarın Dolar da 7.20 nin altına hatta 7.15 seviyelerine kadar düşüş göstereceğini tahmin ediyoruz. Bugünkü kurları incelediğimizde İngiltere Merkez Bankasının ve Amerika Birleşik Devletleri’nde işsizlik maaş başvuruları ön plana çıkmaktadır.

Önerilen Yazı
Forza Street, iOS ve Android İçin Ücretsiz Oldu!

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar ?

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar ? diye  7.25 seviyelerinde başladı. Şuanda ise 1 ABD Dolar Alış Fiyatı 7.2413 den Dolar Satış Fiyatı ise 7.2449 oranlarındadır.

Dolar Kuru Bugün Ne Kadar ?

Dolar kuru en son Temmuz 2018 de 7.24 seviyesini görmüştü. 22 Ay sonra yeniden yükselen dolar acaba ne zaman düşecek?

1 Dolar Şuan 7.24 TL dir.

Dolar her geçen gün yatırımcısını kazandırmaya devam ediyor. Dolar Ne Zaman Düşer 2020 ? diye sorduğunuzu biliyoruz. 2020 yılının tamamında doların sayılarda devam edeceğini tahmin ediyoruz. Düşüş olduğu ya da yeni bilgiler edindiğimiz takdirde sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap