1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Disney Gözünü Blizzard’a Dikmiş Olabilir?

Disney Gözünü Blizzard’a Dikmiş Olabilir?

cats

Son yıllarda aşırı büyük yatırımlarla markasını genişleten disney gözünü bu seferde bir oyun firması olan Blizzard’a dikmiş olabilir. Son günlerde ortaya çıkan bir dedikoduya göre Disney yatırımcılarından birinin oyun sektörü devlerinden biri olan Blizzard’ın alınmasının iyi bir yatırım olacağını söylediğini biliyoruz.

Disney yavaş ve emin adımlar ile genel eğlence sektörlerinin hepsine girmek istediğini yaptığı hareketlerden anlıyoruz. Bir yatırımcısı da yeni kapının Activison Blizzard’ı alarak olması gerektiğini, e-sport’un Disney için iyi bir kapı açacağını söylemek de.

Disney' gözünü Blizzard'a dikmiş

Eğer Disney Blizzard’ı alırsa size olabileceklerden biraz bahsetmek isterim. Star Wars gibi dev isimlerin lisansları otomatik olarak Blizzard’ın erişimi altında olmuş olacak ve bu gibi isimlerin çoğuna sahip olan Disney’in yanında da bunların oyunlaştırılmasını yapabilecek bir ekip hazır bekliyor durumda olacak.

Yinede oyunların kalitesi nasıl olur orası oyuncuların karar vereceği bir kısım olarak devam edecek. Son zamanlarda çıkardıkları oyunlarla eski fanlarının kalbini kıran Blizzard belki Disney’in yardımıyla kendini affettirebilir.

Bir zamanların oyun devi olan Blizzard, World of Warcraft, Dota, Starcraft ve Diablo gibi oyunları geliştirmesi ile kendini bu konuma getirmiş bulunmaktaydı. Activison ile olan birleşmelerinden beri çıkardıkları oyunları ile ise eski yaratıcılığını bırakıp daha kazançlı diye tabir edebileceğimiz bir oyun yapım şekline geçen Blizzard için belkide daha iyi bir kapı açılıyor olabilir.

Son zamanlarda finansal sorunlar yaşadığını bildiğimiz Blizzard’ın Disney tarafında satın alınması bir kısmı sevindirirken bir kısmı da üzdüğünü söylememiz gerek. Blizzard’ın eski günlerinde ki gibi olamayıp, Disney için bir oyun yapma makinası haline geleceğinden korkan Blizzard fanları bu konu hakkında üzgün olduklarını çoğu platformdan belirtti.

Disney' gözünü Blizzard'a dikmiş

Disney’in oyun sektörüne yüzünü çevirmesinin en büyük sebeplerinden biri tabi ki de son zamanlardaki e-spor çılgınlığı. Bu kadar büyük bir marketin dışında kalmak istemeyen Disney’de bu sebepten ötürü gözünü Blizzard’a dikmiş durumda.

Peki bu kadar haber ve dedikodu ardından her iki tarafında hala ses çıkmaması bunun doğru olduğu anlamına geliyor olabilir mi? Disney  gözünü Blizzard’a dikmiş olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap