1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Discord Nedir ?
Trendlerdeki Yazı

Discord Nedir ?

Discord Nedir ?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve kendini yenilemesiyle beraber yeni güncel uygulamalar piyasaya çıkmaktadır. Popüler uygulamalar her daim internet severler tarafından kullanılmıştır. Günümüzde sıklıkla bahsedilen popüler uygulamalardan biri olan Discord hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Discord Nedir? Discord Nasıl Kullanılır? Discord Nedir Güvenli Mi ? gibi daha pek çok sorunun cevabını sizlere vermek istiyoruz.

Discord Nedir ?

Discord Nedir ?

Özellikle telefonda oyun oynayanlar ya da PC Platformu üzerinde oyun oynayan kişiler bazı uygulamaları dönem dönem kullanmaktadırlar. Sizde eğer bir oyuncuysanız bilirsiniz ki bazı oyunlar multiplayer olarak tasarlanmıştır. Bu multiplayer oyunlarda en önemli şey nedir? Tabiki sesli iletişim. Aslında Discord Nedir sorusunun cevabı da burada aslında. Discord bildiğiniz sesli iletişim uygulaması. Geçmiş zamanda oldukça popüler olan Skype gibi bir uygulama desek de yanlış olmayacaktır.

Önerilen Yazı
Samsung, A-Die Tabanlı RAM’ini Satışa Sundu

Discord Nedir Nasıl Kullanılır ?

Discord Nedir Nasıl Kullanılır ?

Herhangi bir tarayıcı üzerinden Discordu indirebilir ve kurabilirsiniz. Discord Nedir Nasıl Kullanılır dediğinizi duyar gibiyiz. Discord’un sizlere sesli iletişim uygulaması olduğunu bahsettik. Kullanmak için de öncelikle kendinize ait bir Discord üyeliği oluşturmanız gerekiyor. Burada en dikkat etmeniz gereken şey şu, hangi sunucudan girerseniz girin girdiğiniz sunucular discord üzerinde kayıtlı kalacak. Tek bir üyelik oluşturduğunuzda ise başka sunuculardan bile hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Yani tek üyelik her cihaz. Aklınızda kalacak olan, unutmayacağınız bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üyelik açarken de yalnızca uygulamaya giriş yaparak açmanız yeterli olacaktır.

Discord Nedir Güvenli Mi ?

Discord Nedir Güvenli Mi ?

Discord indirdim, üyelik de açtım ama Discord Nedir Güvenli Mi ? diye sorabilirsiniz. Bu soruyu sormak aslında sizin en doğal hakkınız. Sonuçta bir uygulamayı indirip de üyelik aldıktan sonra şahsi bilgilerinizi paylaşacaksınız. Ee platform güvenilir olmazsa aklınızda hep soru işareti kalacaktır. Discord elbette güvenlidir. Sizin girdiğiniz bilgiler, konuşmalarınız herşey gizli kalacaktır. İzinli veya izinsiz olarak hiç kimseyle paylaşılmayacaktır. Bundan ötürü Discord’a gözünüz kapalı bir şekilde güvenebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Sony, 16K Çözünürlüklü Kristal LED Ekranını Satışa Çıkardı

Discord Giriş

Discord Giriş

Discord Giriş yapmak için öncelikle telefonunuza ya da bilgisayarınıza Discord uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra şayet hesabınız yoksa kendinize yeni hesap açmanız gerekiyor. Eğer hali hazırda olan bir hesabınız varsa sorunsuz bir şekilde girebilirsiniz. Yeni hesap oluşturacaksanız eğer unutmayacağınız bir hesap oluşturmak daha doğru olacaktır. Çünkü o hesabınızla istediğiniz platformlarda Discord’a giriş yapabilirsiniz. Şifremi unuttum peki şimdi ne olacak diyorsanız o konuda da şifremi unuttum kısmından şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Discord Bot Ekleme

Multiplayer bir oyun oynuyorsunuz ve sıkıldığınızı farkettiniz. Discord Bot Ekleme sayesinde oyunda sıkılmadan oynayabilirsiniz. Discord Müzik Botu özellikle tercih edilen botlardan olmaktadır. Bu botlar sayesinde oyunda performansınızı artırabilir ve daha başarılı olabilirsiniz. Son zamanlarda Skype uygulamasından sonra en popüler uygulamalardan biri olan Discord uygulaması sesli bir iletişim uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde oyun içerisinde arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Bazı yönlendirmeler yapabilirsiniz. Aslında Multiplayer oyunlarında ses kullanılması oyunu daha keyifli hale getirmek için olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Discord Bot sayesinde siz de oyunlarınızı daha ilgi çekici ve daha keyifli hale getirerek oynayabilirsiniz.

Discord Bot Ekleme

Farklı farklı Discord Botları yer almaktadır. Bu botlar arasında reklamları engelleme, küfür edenleri engelleme gibi özelliklerde yer almaktadır. Zaten sizlerin memnuniyeti için kurulmuş olan bu uygulama elbette sizin rahatsız olacağınız şeylere müsade etmeyeceklerdir. Discord hakkında pek çok özellik bulunmaktadır. Yani yaz yaz bitmeyecektir. Bundan ötürü sizlere erişebildiğimiz özelliklerden bahsettik. Eğer sizin de eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap