1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Disco Elysium Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

Disco Elysium Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

Disco Elysium Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

Geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan Disco Elysium Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor! Türkçe dil desteğine sahip olmak için kullanıcı oyları bekleniyor. Detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Disco Elysium Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

ZA/UM vasıtasıyla geliştirilen ve geçen yıl içerisinde pek çok ödüle layık görülen Disco Elysium hem otoritelerden hem de kullanıcılardan övgülerle dolu yorumlar almıştı. Özellikle Metacritic tarafından mutlaka oynanması gerekenler listasine alınan oyunun puanı 91 olarak belirlenmişti.

İzometrik bir kamera açısıyla savaş sonrası bir şehirde geçen hikayede bir dedektifin rolünü üstlenebiliriz. Başarılı hikayesi, mizah anlayışı ve özlenen RPG hissini bize sunan bu yapım şimdilerde ise Türkçe olarak karşımıza çıkabilir.

Firmanın resmi internet sitesinde başlatılan ankettte kullanıcıların oyuna eklenmesi istedikleri diller sorgulanıyor. Bu diller arasında Türkçe de yer alıyor. Oyunun RPG yönü ne kadar kuvvetli olsa da hikayenin önemini göz önünde bulundurmamızda gerekiyor. Bundan ötürü Türkçe dil desteği bu oyun için önem arz ediyor.

Listede yer alan diller arasında Arapça, Yunanca, İtalyanca, Latin Amerika İspanyolcası, Lehçe, Ukraynaca, Japonca, Geleneksel Çince, Macarca ve  Hintçe gibi farklı diller yer alıyor. Bu diller arasında Türkçe’nin şimdiden en yakın rakibi Lehçe gibi duruyor. Eğer siz de Disco Elysium Türkçe desteği ile karşımızda olsun derseniz web sitesine giriş yapabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Star Wars Hayranlarına Müjde! Jedi: Fallen Order 2 Geliyor!

Konuyla alakalı yeni bilgiler edindikçe Teknositesi olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Siz de bizleri takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap