1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Devlet Demiryolları Açıklama Yaptı!

Devlet Demiryolları Açıklama Yaptı!

Devlet Demiryolları Açıklama Yaptı!

Devlet Demiryolları Açıklama Yaptı! Son gelen bilgilere göre: 14 Mayıs ile 1 Haziran 2020 tarihleri arasında bazı istasyonlarda otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı ve bu süreç kapsamında da vatandaşların 10 gün kadar o bölgelere yaklaşmaması gerektiği bildirildi.

Yapılan açıklamada:

“Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca; vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları ve ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur” dedi.

Devlet Demiryolları Açıklama Yaptı! 

Devlet Demiryolları tarafından yapılan açıklamaya göre hangi günlerde nerelerde ilaçlama yapılacağı belirtildi. Bu tarihler arasında ilaçlama yapılacağından ötürü vatandaştan herhangi bir kimsenin bu bölgelere yaklaşmaması duyurulur. 10 gün boyunca hayvanlar bu bölgede otlatılmayacak ve ot hasadı yapılmayacaktır. Kuralları ihlal eden vatandaşlara ceza yazılacaktır.

Önerilen Yazı
Ubisoft Forward 12 Temmuz 2020’de Gerçekleşecek!

14 Mayıs tarihinde: Konya-Akşehir

15 Mayıs tarihinde Akşehir-Afyon

16 Mayıs tarihinde Afyon-Dumlupınar

17 Mayıs tarihinde Afyon-Dinar,

18 Mayıs tarihinde Dinar-Kaklık,

19 Mayıs tarihinde Dinar-Gümüşgün-Burdur,

20 Mayıs tarihinde Gümüşgün-Bozanönü-Isparta,

28 Mayıs tarihinde Afyon-Kütahya,

29 Mayıs tarihinde Kütahya-Eskişehir,

30 Mayıs tarihinde Kütahya-Tavşanlı-Tunçlbilek,

31 Mayıs tarihinde Tavşanlı-Dursunbey,

1 Haziran tarihinde ise Dursunbey-Balıkesir arası hat kesimi ve buralarda yer alan istasyon sahalarında ilaçlama hizmeti gerçekleştirilecektir.

Devlet Demiryolları tarafından yeni açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bizi takipte kalarak yeni bilgiler edinebilir ve sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap