1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Debriyajı Yok Ama Manuel Vites – İşte Hyundai Venue

Debriyajı Yok Ama Manuel Vites – İşte Hyundai Venue

hyundaivenue

Kullanıcı memnuniyetini arttırmak adına otomotiv firmaları hem SUV teknolojisine hem de elektrikli motor teknolojisine biraz daha özen göstermeye başladı. Ancak böyle bir özelliği ilk defa duyacaksınız. Hyundai’nin yeni aracı olan Venue modelinde düz bir vites yapısı bulunuyor ancak, araçta debriyaj yer almıyor. Farklı bir sürüş deneyimi yaşatacak firmanın yeni aracın özelliğini sizler için anlattık. Bakalım Hyundai Venue bu özelliğiyle neler sunacak, yeni özellik nasıl çalışacak?

Hyundai Venue Farklı Deneyim Yaşatacak

Ülkemizde sürüş deneyimi bakımından otomatik vitesli araçlar, daha çok tercih ediliyor. Ancak manuel vites kullanıcıları, otomatik vitese geçiş yaparken ayaklarının altında bir debriyaj arıyor. Artık bu duruma gerek kalmayacak ve manuel kullanıcıları otomatik sürüşe hemen alışacak. Peki nasıl olacak?

Venue modelinin vitesine baktığımız zaman, manuel bir vites seçeneği görüyoruz. Ayrıca araçta debriyaj bulunmadığı için de otomatik bir sistem işliyor. Aracın otomatik debriyajı, kullanıcının vites değiştireceğini anlayarak devreye giriyor ve akıllı sistem sayesinde kullanıcılar debriyaj olmadan da normal vites değişimini yapabiliyorlar.

Şanzıman Kontrol Birimi Otomatik Çalışıyor

Yeni aracında şanzıman kontrol birimini kullanan firma, manuel vitesli ancak debriyajsız bir model üretmeyi başardı. Bu sayede kullanıcılar hem vites değişimlerini normal bir araç kullanır gibi yapacak, hem de otomatik sürüş deneyiminden faydalanacak. İki faklı deneyimi aynı araçta toplayan firma, bu çalışmayı kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşaması için ortaya çıkardığını ifade etti. Ayrıca bu çalışmayı daha önce KIA gibi firmalardan da duymuş, ancak fikrin ortaya çıkmadığını da görmüştük. Başarılı bir üretim yapan otomotiv devi Hyundai, ilk çalışmasının meyvelerini toplayacak gibi görünüyor.

Yeni aracın fiyatı ve diğer özellikleri net olarak bilinmezken, ilerleyen günlerde bu etmenleri de öğreneceğiz ve sizlere yeniden detaylı bilgiler veriyor olacağız. Bakalım yeni araçta başka hangi özellikler yer alacak?

Önerilen Yazı
250 Beygir Gücü Taşıyan Mazda 3 2.5 Turbo Tanıtıldı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap