1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Dark Reader İle İnternet Sayfalarını Göz Yormadan Kullanabilmek Mümkün!

Dark Reader İle İnternet Sayfalarını Göz Yormadan Kullanabilmek Mümkün!

dark reader karanlık

İnternet kullanımının artması ile birlikte uygulama geliştiriciler tarafından yeni bir durum fark edildi. İnternet kullanımının ve web sayfalarında gezinme süresinin artması ile birlikte kullanıcıların gözlerinin daha fazla yorulduğu tespit edildi. Özellikle geceleri karanlıkta kullanıldığı zaman rahatsız edici boyutlara ulaşabileceği belirtildi.

Pek çok teknoloji şirketi kullanıcıları için bu doğrultuda karanlık mod özelliklerini devreye sokmuş durumdalar. Apple tarafından macOS Mojave işletim sistemi ile birlikte bir gece modu özelliği açıklanmıştı. Bunun ardından kullanıcıların isteklerine uygun olması için Microsoft tarafından Windows 10 ile birlikte gece ışığı özelliği gündeme geldi. Dark Reader ile internet sayfalarını göz yormadan kullanabilmek mümkün!

Gece İnternet Kullananlar İçin Dark Reader Geliştirildi

Son dönemlerde gece internet kullanmayı sevenler için Dark Reader isimli uygulama geliştirildi. Çoğu internet tarayıcı aslında gece modu temalarını kullanabiliyor ancak bazı internet sitelerinde işe yaramaması nedeniyle istenilen sonucu vermeyebiliyor. Bilinen internet tarayıcılarını kullanmayı tercih eden kullanıcılar Dark Reader eklentisi ile birlikte neredeyse tüm internet sitelerinde sorunsuz bir şekilde gece modunu kullanabilecekler.

Dark Reader Nasıl Kullanılır?

Kullanabilmek için öncelikli olarak uygulamanın internet sitesine gitmek gerekiyor. Ardından ekran üzerinden aktif olarak kullandığınız kendi tarayıcınızı seçmeniz son derece önemli. Tarayıcınız üzerinden böylece kendi eklenti mağazasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mağaza üzerinden tarayıcınıza otomatik olarak eklenti yüklenecektir. Bunun için yeni bir adıma gerek kalmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Tarayıcıdan ayarlar kısmına giriş yaptığınızda eklentinin ikonuna tıklayarak özel ayarlara ulaşmak mümkün. Kendi tercihlerinize göre kontrast ayarlarınızı ve parlaklık ayarlarınızı yapabilirsiniz. İnternet siteleri üzerindeki yazı tipini de kendi tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz.

Geceleri internet kullananlar için göz yormayan bir uygulama deneyimi sunmaktadır. Ancak herhangi bir kusuru olmadığını söylemek pek mümkün olmayacaktır. Eklenti üzerinden yazı stili rengi gibi ayrıntıların değiştirilmesi internet hızında ve web sayfalarının yüklenme hızında bazı düşüşlere neden olabilir. Bu durum kullanıcıların deneyimleri sonucunda değerlendirildiği zaman sıkıcı olarak değerlendirilebiliyor. Farklı internet sayfaları arasında geçiş sırasında bazen kullanıcıları rahatsız edebilecek ani bir parlamaya neden olabiliyor. Bu parlama zaman zaman dezavantaj olarak değerlendiriliyor. Bu noktada kullanarak deneyim sağlamak ve ona göre karar vermek kişisel bir uygulama sonucunda ortaya çıkıyor.

Önerilen Yazı
Epic Games Store Tarafından ARK: Survival Evolved Ücretsiz Oldu!
Yorum Yap

Yorum Yap