1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hangi Telefonu Kullanıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hangi Telefonu Kullanıyor?

rte telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi model telefonu Kullanıyor? Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından 4 adet fotoğraf paylaştı. ”Ankara’da mesaiye devam…” açıklamasıyla paylaşılan bu 4 fotoğraftan birinde Cumhurbaşkanı’nın telefonla konuşması vardı. Peki fotoğrafta görünen telefon hangisi? Cumhurbaşkanı Erdoğan hangi telefon modelini kullanıyor? Detaylar yazımızda..

Cumhurbaşkanı hangi telefonu kullanıyor?

Erdoğan’ın Twitter hesabından “Ankara’da mesaiye devam…” yazısıyla birkaç fotoğraf paylaşıldı. Biz de bu fotoğraflardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne marka telefon kullanıyor? sorusuna yanıt aradık. Tweeti de yazının hemen altında bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın atmış olduğu Tweet’teki 3. görselde bir telefon dikkat çekiyor. Telefonun boyutuna ve kamera dizilimine göre bir iPhone modeli ve Plus modeli kullandığını tahmin edebiliriz. Çift kameralı bir telefon olduğu sebebi ile 7 Plus veya 8 Plus Recep Tayyip Erdoğan’ın kullandığı telefon modellerinden olabilir.

Önerilen Yazı
Telefon Suya Düştüğünde Ne Yapmamız Gerekir?

Öte yandan bu telefon bir iPhone modeli de olmayabilir. Huawei’nin ve General Mobile’nin de bu boyutta ve bu kamera diziliminde telefonları olduğunu unutmamak gerekir. General Mobile, geçen sene Cumhurbaşkanı’na özel olarak bir telefon hazırlamıştı. Bu telefon modelini de kullanabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Telefon kılıfla kullanıldığı için hangi telefonu kullandığını anlamak biraz zor gözükse de tahminlerimiz bu şekilde.

Görselden de görebileceğiniz gibi, bu telefon modeli General Mobile firmasına ait bir telefon ve resimlerdeki kamera yerleşimiyle uyuşuyor. Fakat Cumhurbaşkanı’nın Apple ürünleri kullandığını da biliyoruz. Bu hediyeye rağmen Cumhurbaşkanı’nın hangi telefonu güncel olarak kullandığını tam olarak bilemiyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Forsu ile Macbook

Öte yandan, 2015 senesinde Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra, yukarıdaki Apple Macbook ile görüntüsü servis edilmişti. Macbook’un arka kapağında Cumhurbaşkanlığı Forsu olduğunu da bu şekilde görebiliriz. Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Apple ürünlerini seçtiğini yıllardır biliyoruz.

Yine de Cumhurbaşkanı’nın hangi telefonu kullandığı konusunda kesin bir kanıya varamadık. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Erdoğan Hangi Telefonu Kullanıyor? Konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap