1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Covid-19 İle İlgili Son Dakika DSÖ Açıklaması!

Covid-19 İle İlgili Son Dakika DSÖ Açıklaması!

2020-07-18_11-37-11

Covid-19 konusunda dünya sağlık örgütü tarafından ön plana çıkarılan bir açıklama var. Yapılan bütün duyurular bu çalışmaların aslında kontrol edilmesi gerektiğini açıklayan Dünya Sağlık Örgütü, bu konuyla ilgili yeni bir duyuru yapmanın peşinde diyebiliriz. Yeni tip koronavirüsü olarak ön plana çıkarılan bazı hastalıklar, özellikle insanların Brezilya üzerinde bu vakaları daha da yoğun görmesi durumunu ortaya çıkarıyor.

Pandemi ile ilgili güncel olarak devam eden pek çok konu var. Dünya Sağlık Örgütü tarafından sürekli olarak takip edilen ve konu içeriğiyle ilgili beklenti yaratan bu çalışmalar adına DSÖ genel direktörleri tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüse yakalanan kişilerin tekrar hastalanma ihtimalinin olup olmadığını gösteren bir kanıt ya da delil olmadığını, ama tam tersinin de mümkün olabileceğini söylediler.

Yani net bir cevap yok iken ortaya çıkan bu manzara herkesi ister istemez yordu diyebiliriz. Tam bir cevabı olmadığını dile getiren DSÖ direktörü, Covid 19 hastalarının bu konuda yeniden virüse yakalanıp yakalanmayacağını bilmediklerini söyledi.

Covid-19 ve daha fazlası adına güncel pandemi süreçleri karşımızda!

Hastaların yeniden virüse yakalanma durumlarına dair güncel seçenekleri ön plana çıkaran yaklaşımlar, yeni bilgilerle bizlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. İnsanlar geçmişte yaşanan olayları baz alıyor. Örneğin geçmişte yaşanan SARS koronavirüsüne yakalanan hastaların bir şekillde antikor geliştirdiğini ve bu hastaların ortalama 12 ay ya da daha uzun bir süre boyunca virüse karşı bağışıklık kazandığını söyledi. Lakin yeni tip koronavirüs için bir bağışıklık durumu ya da cevaplarının olmadığını da belirten DSÖ, bu konuya ilişkin net bir cevap vermedi ve bunun aktif bir araştırma alanı olduğunu da söyledi.

Brezilya Covid-19 ile ilgili yeni bir Üs olarak kabul ediliyor. DSÖ tarafından acil durumlar dahilinde ön plana çıkarılıyor ve günlük 40 ile 45 bin arasında yeni vakanın oluştuğu söyleniyor. Dünya genelinde kuralları virüsün koyduğunu söyleyen DSÖ direktörü, kuralları bizim belirlememiz gerektiğini dile getirdi.

Bu tarz durumlar ve yeni duyurular ile ilgili sizlere güncel haberleri sunmaya devam edeceğiz. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir beklenti adına tek bir tıklama yapmanız yeterli olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve çözümleri de ön plana çıkarmaya devam edin.

Yorum Yap

Yorum Yap