1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Corona Virüsü Twitter’ı da Vurdu! Twitter Zarar Etti!
Trendlerdeki Yazı

Corona Virüsü Twitter’ı da Vurdu! Twitter Zarar Etti!

Corona Virüsü Twitter'ı da Vurdu! Twitter Zarar Etti!

Dünya genelini etkisi altına almayı başarmış olan Corona Virüsü her sektörü etkilediği gibi Twitter’ı da etkiledi. Genç, yaşlı, büyük, küçük herkes tarafından kullanılan Twitter Zarar Etti! Corona Virüsü Twitter’ı da Vurdu! Twitter Zarar Etti!

Corona Virüsü Twitter’ı da Vurdu!

2020 yılının ilk çeyrek verileri açıklandı. Twitter tarafından yapılan açıklamada Twitter’in toplamda 166 milyon günlük kullanıcıya ve toplamda 808 milyon dolarlık gelir ettiğini görüyoruz.

Corona Virüsü Twitter’ı da Vurdu!

Ölümcül Corona Virüs Salgını insanların evde kalmasına ve pek çok sektörün durmasına sebep oldu. Çevrim içi platformların kullanıcı sayısını ve gelirlerinin de artmasını sağlayan COVİD-19 Twitter’i da etkiledi. İnsanlar evde kalınca internete hatta oyunlara yöneldi. Twitter’in 2020 yılının ilk çeyreğine dair yapılan açıklamaya bakıldığında popüler sosyal medya platformunun beklentilerin üzerine çıktığı belirtildi.

Analistler tarafından yapılan açıklamaya göre, Twitter’in performansının artış göstermenin en önemli sebebi Corona Virüsü. Wall Street tarafından daha önce yapılan tahminlere göre Twitter’in 773 milyon dolar kazanması düşünülmekteydi. Fakat Twitter bu tahminin üzerine çıkarak 808 milyon dolar elde etti. Ayrıca 166 milyon kullanıcıya ulaşan Twitter gün be gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam etmekte.

Önerilen Yazı
Spotify Ücretsiz Deneme Süresini 3 Aya Çıkardı

Twitter Zarar Etti!

Twitter Zarar Etti

Her ne kadar kullanıcı sayısı ve kazanılan para artış gösterse de aslında Twitter 2 yıldan sonra zarar etti. Twitter firmasının zararı kazanılan paraya göre az gibi gözükse de şirket hemen değişikliğe gitti. 8 milyon dolar zarar eden şitket, işe alımlarda daha kısıtlı, seyahatlerde daha sınırlı önlemler alarak maliyetlerini düşürmeyi hedeflemektelerdir. Aslında bu zararın nedeni de corona virüsü desek yanlış olmaz. Corona Virüsünden ötürü çalışanlar evde çalıştığı için Twitter, yılın ilk çeyreğinde zarar etti.

Her ne kadar Corona Virüs salgını Twitterin kazancını artırsa da aslında verilere bakıldığında zarar ettiğini görüyoruz. Şirket çalışanları için yeni tedbirler almaya başladı bile. Yılın son çeyreğinde kazanç ne olur? Twitter zararını karşılar mı? diye soruyorsanız eğer şuan şirketten net bir açıklama gelmedi. Yeni açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipta kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap