1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor

Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor

Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor

10 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye de meydana çıkan Corona Virüsü Salgını nedeniyle sıkı tedbirler ve önlemler alındı. Siz de bilirsiniz ki bundan bir hafta önce vaka sayılarının düşmesi ve virüsün kontrol altına alınması sebebiyle AVM’ler açıldı. Bundan ötürü bilim insanları çok temkinli yaklaşılmasını öngörüyor. Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor 

Corona Virüsü Salgını İkinci Dalga Mı Başlıyor

Corona Virüsü

Havaların ısınmasından ötürü pek çok insan evde vakit geçirememektedir. Corona virüsü salgınıyla beraber geçici olarak durdurulmak zorunda kalan iş yerlerinden biri de berber, kuaför ve güzellik salonlarıydı. Toplamda 45 günden daha fazla kapalı kalmak zorunda olan iş yerleri 11 Mayıs 2020 tarihi itibariyle yeniden çalışmalara başladı. Salgın hala tam manasıyla bitmemişken berber, kuaför ve güzellik merkezlerinden sonra AVM’ler de kapılarını açtı. Hal böyle olunca AVM önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Bazı vatandaşlar AVM önünde olan banklarda oturarak açılışı bekledi. Kuyrukta olan insanlar her ne kadar maske taksa da sosyal mesafeye uymadıkları tespit edildi.

Önerilen Yazı
Türkiye’de 10 Şehirde Daha Maskesiz Sokağa Çıkma Yasaklandı!

Kalabalık ortamda bulunulmaması gerektiğini en başından beri söyleniyor. Ama havaların ısınması nedeniyle insanları evlerde tutmak bir hayli zor oluyor. Bilim insanları bu kadar kalabalık olmasının ikinci bir dalga oluşturacağı endişesini yaşarken insanlarımız işleri olmadığı halde dışarda vakit geçirmeye devam ediyor. Biraz daha dikkatli olunması gerektiği her seferinde hatırlatılsa da çok fazla uyum sağlayan yok gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap