1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Cloudflare Çöktü ve Dünya Genelinde Pek Çok Siteye Erişilemiyor!

Cloudflare Çöktü ve Dünya Genelinde Pek Çok Siteye Erişilemiyor!

2020-07-18_13-25-47

Cloudflare çöktü ve dünya genelinde pek çok site bu durumdan nasibini aldı diyebiliriz. İnsanların kendine has bir yapıda organize ettiği ve geniş bir çerçeve ile bizlere sunduğu web site tasarımları arasında yer alan Cloudflare sistemi, kendine has bir yapıda ilerliyor diyebiliriz. Sunucularda yaşanan sorunlar nedeniyle aralarında pek çok sitenin olduğu bir yapı çalışmadı ve erişimlerde zorluklar yaşandı diyebiliriz.

Kaliteyi ve aktif bir site ilerlemesini sağlayan CloudFlare sistemi çökünce insanlar bir anda sitelere erişim yapamadılar. DDos gibi saldırılara karşı kullanılan bu platform, oldukça güvenli bir yaklaşım sunuyor ve belirli bir sunucu üzerinden hizmet sunuyor. İnternet kullanımının artması ile bu ağırlığı bir şekilde kaldıramadığını düşündüğünüz CloudFlare, çöküntü yaşadı. Tabi bir anda toparladı ama bu hizmeti kullanan pek çok sitenin bir anda erişime kapanması insanların kafasını karıştırdı. Peki ama neden oldu?

Cloudflare çöktü diyebilir miyiz? Firma durumu araştırıyor!

Yaşanan sorunun bir şekilde farkında olduklarını belirten şirket, bazı konumlarda sorun yaşadığını dile getiriyor. Haliyle de geniş çaplı çökme sorununun veri merkezi kaynaklı olduğunu söylüyor. 12 farklı veri merkezinde yaşanan çöküntü durumu için açıklama yapan şirket, bu durumun toparlanacağının sinyalini verdi.

Gerek sosyal medya, gerek ise CloudFlare gibi şirketlerin bir şekilde sunucu kaynaklı hatalar alması son dönemlerde oldukça artar oldu. Bu sorunların artmasının belki de en büyük nedeni artan internet kullanımları olabilir diye düşünülüyor. Bu süreçte hala bazı sayfalara ulaşılamıyor. Bu konuda mobil operatörler sürekli farklı bir çalışma oluşturuyor. Yani aslında bu gecikme durumları sık sık yaşanabiliyor.

Sizlerin bu konuda daha önce yaşadığı bir bağlantı sorunu var mı peki? İnternette herhangi bir siteye girerken giremeyip durumun farklı şekillerden kaynaklandığını, bu şekillerin de kendi içinde değişken bir dilde ilerlediğini düşündüğünüz oldu mu peki? Aşama aşama değişen ve yenilenen bu süreçler adına tek yapmanız gereken kendinizle ilgili çözümleri ve çalışmaları ortaya çıkarmanız olacaktır diyebiliriz. Farklılıklar, güçlü yaklaşımlar ve detaylı bir hizmet ile ön plana çıkarılan her bir seçenek ve çözüm için birkaç tıklama işlemi yeterli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap