1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Çin Samsung’a Kazık Attı! Samsung Galaxy M41 İptal Edildi

Çin Samsung’a Kazık Attı! Samsung Galaxy M41 İptal Edildi

Çin Samsung'a Kazık Attı! Samsung Galaxy M41 İptal Edildi

Kısa bir süredir geliştirme aşamasında olan Samsung Galaxy M41 İptal Edildi! Çin Samsung’a Kazık Attı! 

Türkiye genelinde oldukça popüler olan M serisini daha da genişletmek isteyen Samsung M41 ve M51 modellerini geliştirmek için kollarını sıvadı. Fakat M41 konusunda maliyetini azaltmayı düşünen Güney Koreli şirket, Çinli bir OLED üreticisiyle anlaşmıştı. Çinli şirket Samsung’a kazık atarak Galaxy M41 modelinin iptal edilmesine neden oldu.

Samsung Galaxy M41 İptal Edildi!

Test amaçlı Samsung’a yollanan panellerin beklentileri karşılamadığı tespit edildi. Bu saatten sonra M41 paneli için fazla vakit harcanacağını belirten Samsung rotasını değişerek M51 modeline yöneldi. Kısaca özetlememiz gerekirse Galaxy M41 modeli kısa sürede çıkmayacak. Belki bir ihtimal 2020 yılının sonlarına doğru çıkış yapabilir ama bu ihtimalinde kuvvetli olduğunu düşünmüyoruz.

Samsung şimdilik A51 modelinde benzerliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak olan M51 modeline yoğunlaşmış durumda. En kısa süre bu modelin satışa sunulacağını biliyoruz. Bu model piyasaya çıktıktan sonra orta segmentte olan boşluğun doldurulması planlanıyor.

Kısa süre önce Apple da Çin’in en büyük OLED ekran üreticisi olan BOE ile standartlarını karşılayamadığı gerekçesiyle ticarete ara verildiği açıklanmıştı. Orta segmentte yer alan model Snapdragon 675 yonga setinden güç alacak. Sistemini 8 GB RAM ile destekleyecek olan telefon Android 10 sistemiyle açılacak. 6.5 İnçlik AMOLED ekranla gelecek olan telefonda delikli ekran tasarımı bulunacak. Ayrıca fiziksel parmak izi okuyucusuna sahip olacak olan telefon yıl sonuna doğru gelebilir.

Önerilen Yazı
Motorola Razr Büyük İndirim Yaptı!
Yorum Yap

Yorum Yap