1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Çiftlik Bank Firarisi Konuştu: Türkiye Beni Tutuklamazsa Gelirim!

Çiftlik Bank Firarisi Konuştu: Türkiye Beni Tutuklamazsa Gelirim!

2020-07-10_19-24-06

Çiftlik Bank Firarisi tarafından yapılan açıklama hepimizi şaşırtacak cinsten. Çiftlik Bank ile ilgili davayı hatırlarsınız. Dava ile ilgili olarak son dönemde karşımıza çıkacak olan her türlü seçeneği ve beklentiyi online olarak ön plana çıkarıyor ve sizler için doğrudan aktarıyoruz.

75 bin yılla yargılanan Çiftlik Bank firarisi Cengiz Samur’un avukatı bu konuyla ilgili yorum yaptı ve Cengiz Samur’un ülkeye gelerek ifade vermek istediğini anlattı. Lakin bunun için de tutuklanmamasının güvence altına alınması gerektiğini söyledi. Tabi talebi doğul olarak reddedildi.

Türkiye’nin belki de en büyük dolandırıcılık girişimlerinden olan Çiftlik Bank mevzusunu bilmeyenimiz yoktur. Binlerce kişinin dolandırılmasına neden olan bu girişim, oldukça büyük haber olmuştu. Binlerce kişiyi dolandırarak ülkeden kaçan Mehmet Aydın ve ekibi için binlerce yıl ceza istemi oldu. Bu konuda yargılananlardan biri de Cengiz Samur oluyor.

Çiftlik Bank firarisi tutuklanmama garantisi istiyor!

Anadolu 6. Ağır Ceza Makhemesi tarafından görüşülen duruşmada ilginç bir olay yaşandı ve şahsın avukatı tutuklanma konusunda bir güvence istedi. Samur’un avukatı tarafından yapılan konuşmada, müvekkilinin Türkiye’ye gelerek savunma yapmak istediği belirtildi. Tabi bunun için de tutuklanmama garantisi istediği belirtildi. Avukat tarafından bu talep CMK’nın 346- 248 maddelerine istinaden gerçekleştiği vurgulandı.

Samur’un avukatı tarafından yapılan açıklamalarda Cengiz Samur ile ilgili olarak hem Türkiye hem de ABD vatandaşı olduğu açıklandı. Haliyle de ABD üzerinde yaşadığı söylendi. Türkiye’ye gelmesi durumunda uzun bir süre boyunca burada tutuklu alacağını ve bu yüzden de gelmek istemediğini belirtti. Şayet talep kabul edilirse ülkeye döneceğini söyleyen avukat, bu konunun reddedilmesi karşısında şaşırdı.

Mahkeme heyeti böyle bir karşı güvencenin verilemeyeceğini söyleyerek talebi reddetti ve bu duruma dair net kararını açıkladı. Heyet başta Mehmet Aydın ve Fatih Aydın olmak üzere Cengiz Samur ve Osman Kaya hakkında çıkarılmış olan yakalama kararının sürdürülmesini onayladı ve duruşmayı tekrar erteledi.

Çiftlikbank olayında neler olmuştu?

Daha önce yapılan para toplama ve sanal oyun projesinden sonra bir anda vaatlerini gerçekleştirmeyip ortadan kaybolan Mehmet Aydın ve ekibi, bu duruma dair işlerin patlak vermesiyle birlikte soluğu yurt dışında almışlardı. Kaçırılma durumlarına karşın Türkiye ile iade anlaşması olmayan ülkelere kaçan Mehmet Aydın ve çetesi, Çiftlik bank ismi ile binlerce insanı dolandırıp milyonlarca lirayı alıp kaçmıştı. Türkiye’ye dönünce kurbanların dahi bu çetenin izinde olduğuna dikkat çeken duruşmalar, insanların çok kinli olduğunu da gösteriyor aynı zamanda.

Yorum Yap

Yorum Yap